Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha például fizikában azonos...

Ha például fizikában azonos mértékegységeket szorzunk, akkor azok miért "vonódnak ki" az eredményből?

Figyelt kérdés

pl:s=v*t

10m/s*5s=50m

hova tűnt a 2 s? osztásnál szokás egyszerűsíteni az azonos tulajdonságú dolgokat,nem?


2010. szept. 21. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert az törtbeb van és egyszerűsíted. Ilyenkor mértékegységgel, ennyi az egész.
2010. szept. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
A gyorsulás meg az idő nem azonos mértékegység nem lehet összeszorozni!
2010. szept. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha azonos mértékegységeket szorzol össze, azok nem tűnnek el. Pl. 6m*6m nem lesz egyenlő 36-tal. Az 36 m^2 lesz. Amit leírtál, ott m/s-ot szorzol s-mal. A m/s-ban a s nem első hatványos szerepel, mivel a nevezőben van. Abban 1/s-ként szerepel, avagy s^-1. Ha tehát összeszorzod a m/s-ot a s-mal, akkor a s el fog tűnni, mert a törtet a nevezőjével szoroztad - vagyis a m-t elosztottad s-mal és meg is szoroztad, nem történt semmi.
2010. szept. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Érted most már? Az előző jól leírta, de egyszerűsítem:

méter osztva szekundummal szorozva szekundummal az méterrel lesz egyenlő. Nem "eltűnik", nem "kivonódik", hanem egyszerűsödik.

2010. szept. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen 2 s-ról beszélsz, de a kérdés jó.

10 m/s x 5 s =50 méter

Ha úgy vesszük, akkor igen, eltűnik.

Ugyanis a m/s egy osztás, és ilyenkor a nevezőt megszorzod a szoróval.

Ami azt jelenti, hogy a m / s * s = m

Ezt a 2 s-ot most nem értem, pedig elég jó vagyok fizikából és kémiából.

Viszont osztásnál is ugyanígy van.

x g / y mol= z g/m

Osztásnál ugyanez a helyzet.

Akkor van bonyolultabb dolgod, hogyha nem lehet kiszámolni valamit (pl: a km/s az elég furcsa szám lenne, persze megoldható, de bonyolultabb, ilyenkor átrakjuk a km-t m-re, vagy a s-ot h-ra.


De nem akarom bonyolítani a dolgokat:

A s ebben az esetben eltűnik, mert ha:

(10/2 /5)x (5x10)=50

Szóval az a /5 eltűnik, mert 5-tel szorozzuk.

2010. szept. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!