Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen okok lehetnek arra...

Milyen okok lehetnek arra hogy valakit kirúgjanak egy egyetemről illetve ezek közül melyek a leggyakoribbak amik nem a tanulmányi eredményből adódnak?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 29. 12:50
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Én tudok a saját egyetememen 2 kis elsőéves hülyegyerekről, akik anno iwiwen csináltak egy fake adatlapot egy egyik oktatóról. Csupa trágár dolgot írkáltak az ő nevében.. stb. Nem rúgták ki őket, de mindketten otthagyták az egyetemet a saját érdekükben az eset után. Nem hallottam olyat, hogy valakit fegyelmi vétség miatt kirúgtak volna, ahhoz nagyon nagy galibát kell okozni, pl súlyos rongálás, nagy értékű lopás, ilyesmit tudok elképzelni.
2011. ápr. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
Legtöbször gyenge tanulmányi eredmény miatt lehet. Egyébként ezernyi ok van, és egyetme válogatja. Ritka az, hogy valakinek nem tanulmányi okokból szüntetik meg a hallgatói jogviszonyt. (ami azt illeti, én személyesen még nem találkoztam ilyennel) Súlyos magatartásbeli probléma kellene hozzá.
2011. ápr. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
Önmagában gyenge tanulmányi eredmény miatt nem rúgnak ki senkit. Ha valaki állami képzésben van és x-edik alkalommal sem képes valamilyen tárgyat teljesíteni, akkor vagy vállalja, hogy átrakják költségesbe vagy megszűnik a hallgatói jogviszonya.
2011. ápr. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%

"Önmagában gyenge tanulmányi eredmény miatt nem rúgnak ki senkit. Ha valaki állami képzésben van és x-edik alkalommal sem képes valamilyen tárgyat teljesíteni, akkor vagy vállalja, hogy átrakják költségesbe vagy megszűnik a hallgatói jogviszonya."


- Negyedik ée tanulok az egyetememen, jól ismerem a tanulmányi szabályzatot, és volt is már - költségtérítéses - ismerősöm, akit azért rúgtak ki, mert túl kevés kreditet szedett össze. Ne abból indulj ki, hogy nálatok milyen a szabályzat.

2011. ápr. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%

- Negyedik ée tanulok az egyetememen, jól ismerem a tanulmányi szabályzatot, és volt is már - költségtérítéses - ismerősöm, akit azért rúgtak ki, mert túl kevés kreditet szedett össze. Ne abból indulj ki, hogy nálatok milyen a szabályzat.


Én osztatlan, régi 5 éves képzésben vagyok. De tudom, hogy azért BSc-BA rendszerben sem úgy megy, hogy "kirúgnak" valakit, ha nem teljesíti a félévi kreditmenyiséget. Párom BA-s, neki is volt egy féléve, mikor nem lett meg a kellő kreditszáma és automat. átpakolták költségesbe. Kapott utána egy "szerelmes levelet" a TO-tól, hogy vagy vállalja a költségest vagy hallgatói jogviszony nuku. A haverod valószínűleg ez utóbbit választotta vagy nem be sem regisztrált a következő félévére, így a rendszer megszüntette a jogviszonyát, csak ezt te nem tudod. Egy szó mint száz: csak úgy nem rúgnak ki senkit se rossz tanulmányi eredményért, de nem teljesített kreditszámért.

2011. ápr. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!