Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egy normális dolog, ha...

Az egy normális dolog, ha valaki egy teljesen más mesterképzésre megy az alapszakjához képest? Például kereskedelem és marketing alapszakról gépészmérnöki mesterre.

Figyelt kérdés

A MATE töltött fel egy táblázatot, hogy egyes mesterképzésekre mely alapszakok fogadhatóak el bemeneti követelményként akár teljes kreditértékkel, akár kreditpótlással, hozzátéve azokat is, amelyeket az egyetem elfogad még pluszban.


Amin nagyon megakadt a szemem, hogy a gépészmérnöki mesterhez kreditpótlással elsődleges szakok közé beírták a kereskedelem és marketinget. Ez valószínűleg azért lehet, mert volt olyan, aki így nyert felvételt.

[link]



#mesterképzés #bolognairendszer
2022. júl. 17. 17:39
 1/5 A kérdező kommentje:
Van itt olyan/ismertek olyat, aki hasonlóan más területen ment tovább mesterre?
2022. júl. 17. 17:45
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A felvételi tájékoztatóban benne vannak a mesterszakok bemeneti követelményei [link]


Igen, be lehet jutni "meglepően más" mesterre, ha az embernek megvan a minimum meghatározott mennyiségű kredite hozzá, de közben be kell majd pótolnia hiányzó tárgyakat, szóval nem piskóta.

2022. júl. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is csinaltam majdnem hasonlót. BSc második évében kitaláltam, hogy milyen mestert szertnék, de amikor észrevettem, hogy milyen rengeteg külöbözetim lenne... Inkább úgy döntöttem otthagyom a szakom és az ahhoz tartozó BSc megcsinálom, majd megyek a mesterre. Így legalább lesz rendes alaptudásom is.
2022. júl. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, én is ezt csinálom épp, tudományterületet is váltottam.
2022. júl. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A volt msc-s szaktársam gépészmérnökivel ment mű.men. mscre. Volt egy rakás tantárgy, amiből külön vizsgáznia kellett első félév végén. Ilyenek, hogy számvitel, közgazdaságtan, stb.
2022. aug. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!