Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE Ajtósi Dürer Sori Kollégi...

ELTE Ajtósi Dürer Sori Kollégium vélemények?

Figyelt kérdés
Kinek milyen tapasztalatai vannak ezzel a kollégiummal kapcsolatban? Milyen a közösség, a felszereltség?

2022. júl. 24. 10:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Felszereltség a szobában: ágy, íróasztal, szék, asztalhoz gördülős fiókos kis szekrény, polc, szekrény, hűtő (fagyasztó lehet nem mindenhol van), beépített szekrény, kis helyiség egy mosdónak, tükörnek, polcnak.

Felszereltség a közös helyiségekben: konyhában: sütő, mosogató, mikró, kávéfőző, kenyérpirító, vízforraló (ehelyett inkább sajátot vinnék), komposzt kuka, normál kuka, olajgyűjtő, börzebox, ahova tudsz bontott/bontatlan kaját tenni, ha neked már nem kell, de szívesen odaadnád másnak.

Külön férfi, női fürdők, wc-k vannak. Nem a legszebbek, célnak megfelelnek. Szintenként ennyi a közös helyiség, tanuló a földszinten van.

Közösség: közösségi élet nem igazán van, félévek elején van 1-2 tematikus buli, 1-2 teaparti és ennyi. Kapcsolatot valószínűleg a cigizőben lehet építeni, de aki nem cigizik/nem bírja a füstöt...hát pech :D

Összehasonlítás a többi kolival:

KCSSK: ADK-ban sokkal kevesebb a közösségi élet, zuhanyzó csak a folyosókon van, KCSSK-ban 3/4 főként van egy fürdő, de néha nehéz oda bejutni, mert valaki 1-1,5 órán keresztül zuhanyzik, akármit csinál, előtte nem szól, neked meg csak simán kezet kéne mosnod, várhatsz rá... Meg hallod, hogy mit csinál a zuhanyzóban.

NFK: jóval csöndesebb az Ajtósi, meg a zuhanyzók is jobban, mint az NFK-ban

DUK: itt lakóegységek vannak, így teljesen más életforma van, mint az Ajtósiban

VUK: nagyon hasonló, annyi, hogy a VUK-ban lehetnek akár 3-an is egy szobában, de csak 2 asztal fér be...

NUK: KCSSK-hoz hasonló, de közösségi élet nem sok van

2022. júl. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én '16 ősze és '18 nyara közt laktam ott, szóval számold bele a válaszomba, hogy azóta bármi is változhatott.

Felszereltséget illetően nem olyan modern, meg elegáns, mint a KCsSK, vagy a felújított Tétény, de nem is akkora pusztulat, mint a régi Tétény volt. Eléggé posztkomcsi feeling-je van az egész helynek, a szobák elég puritának, de egyik bútorral sincs igazi funkcionális probléma (az ágy és a székek hosszútávon is abszolút kényelmesek). A lakók nem nagyon vannak limitálva azt illetően, hogy hogyan modifikálják a szobájukat: volt, aki átfestette a falát, volt, aki új bútorokat, vagy türköt, vagy szúnyoghálót szerelt fel, meg van, aki saját hűtőt visz. Ezeket a modifikált szobákat gyakran egy az egyben megörökli a következő lakó, nekem pl. második évben mákom volt, és pont egy olyan szobába sikerült költözni, ahol valaki ott hagyott egy hűtőt. A szobák zöme kétfős, de van kettő négyfős is, az egyik a másodikon, meg a másik meg asszem a negyediken.

A konyhák és a mosdók emeletenként közösek. A konyhákban van hűtő, mosogató, sütő, vízforraló, meg egy zsebkendőnyi pult is. Az igazat megvallva a konyhák alapvetően nagyon kicsik (pláne a Nándorfejérvári Útihoz képest), a legtöbbnél a falhoz préselődve lehet csak elférni egymás mellett, a kilencediken meg szerintem konkrétan nem fér el kettőnél több ember egyszerre. Ha a másodikon laksz, akkor a konyha remek alkalmat biztosít idegen kultúrák megismerésére, ugyanis nincs konyha a feledik emeleten, ahol általában az Erasmus-osok laknak, így ők a másodikra járnak fel - haverom ennek köszönhetően jött össze egy olasz jogász csajjal.

Amíg ott laktam, visszatérő probléma volt a lift megbízhatatlansága, alapból hülyén működött a hívórendszere, de kényelmetlenül sokszor megtörtént, hogy beragadt két emelet közé. Haverom, aki azután költözött be oda, hogy én kiköltöztem, azt mondta, hogy azóta mesterségesen belassították a liftet, és úgy már nem akad meg sehol.

Van konditerem az alagsorban, ahol én egyszer sem jártam, de emberek használták, szóval gondolom a célt ellátta.

Van egy nagy udvar pár paddal meg székkel - azt se sokat használtam.

Van a földszinten pár közösségi helyiség, meg biliárd és csocsó - a biliárdasztal kicsit huplis, de jókat játszottunk rajta.

A kollégium nagyon jó helyen van, közel egy csomó trolivonalhoz, a hetes buszhoz, az egyes villamoshoz, meg a körúttól se túl távol, valamint a Városligethez való közelség nekem óriási pozitívum volt. Második ottani évemben a nyolcadikon laktunk haverral, és én személy szerint az utolsó napig nem tudtam betelni a kilátással, minden nap eltöltöttem legalább pár percet azzal, hogy csak bámultam ki az ablakon a Liget felé.

Alapvetően introvertált vagyok, így nem kifejezetten kerestem emberek társaságát, de azt mondanám, hogy a közösség is jó volt. Én ugyan nem dohányzok, ottani haverjaim nagy dohányosok voltak, így sokat lógtam velük az épület előtt, és ott volt szerencsém megismerni új arcokat. Lányok voltak többségben, meg sok volt a bölcsész, ami számomra pozitívum, szerintem humántudományokat tanuló hallgatókkal nagy átlagban jobban szót lehet érteni, mint reálosokkal (ezen légyszi ne sértődjön meg senki, jómagam is informatikus vagyok). Nem nagyon hallottam senkit panaszkodni rossz szobatársakra. KCsSK-s, meg NFK-s ismerősöktől hallottam horrorsztorikat, hogy azokban a kolikban mennyire nyomják az emberre a közösségi tevékenységekben való részvételt, meg hogy mennyire meg lehet szívni, ha nem vagy jóban a DB-vel, ADK-ban ilyen egyáltalán nem volt.

Vendégfelvivős rendszer tudtommal a legszigorúbb volt az ELTÉ-s kolik közt, de nem volt különösen vészes + lehetett a portásokkal boltolni, ha arra került a sor. A portások zömét is bírtam, bár amikor én kiköltöztem ők le lettek cserélve valami céges biztiboyokra - róluk nem tudok nyilatkozni.

Mindent egybevetve nagyon szerettem az ADK-t, minden hibájával együtt. Lehet, hogy az első pár bekezdésem túlságosan negatívnak hangzik, de igaziból a negatívumok nem olyanok voltak, amik zavartak volna a mindennapos létezésben.

2022. júl. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, a második válaszra szeretnék csak reagálni. Örülök, hogy kiegészítettél, de 1-2 helyesbítést tennék: hűtő már nincs a konyhákban, minden szobában van egy, ami azért megkönnyíti az életed. :) Lift még mindig megbízhatatlan, de tudtommal mostanában nem ragadnak be az emberek. :D A konditerem jó ideje már nincs nyitva, okát nem tudom, majd hamarosan újra használható lesz remélhetőleg. Csak ennyit szerettem volna, remélem nem baj, hogy belepofáztam. :)
2022. júl. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

#3 Nem "belepofázás", pont az ilyen korrekciókra van szükség ahhoz, hogy kiderüljön, mi az, ami máig aktuális a több évvel ezelőtti tapasztalataimból - megnyugtató, hogy a közreműködésed nélkül sem vezettem volna olyan nagyon félre a kérdezőt. :D

A hűtős dolgot nem tudtam, de ez jó hír! Első fél évem alatt időről időre előfordult hűtőből lopkodás, aztán a hűtőkre szerelt lakat megoldotta a problémát - gondolom senki nem mert a saját emeletéről lopni - de akkor ezek szerint az igazán merészeknek sincs már esélye élelmiszer eltulajdonítására.

A liftes megjegyzést vagy te értetted félre, vagy én fogalmaztam félreérthetően: én is kifejezetten csak a beragadásra értettem, hogy elvileg megoldódott. Abban reménykedni sem mertem, hogy magát a hívómechanizmust korrigálták, mert azt szerintem nem bug, hanem feature. :D

Amikor írtam a válaszom, akkor a tiédet nem láttam, így a "Külön férfi, női fürdők, wc-k vannak" részt sem - ezt figyeli azóta bárki? Amíg ott laktam, a másodikon, meg a negyediken is volt két-két mosdó blokk, ahol elvileg az egyik férfi, a másik női volt, de a gyakorlatban a mindenki össze-vissza használta mindegyiket - már csak a nemek egyenlőtlen eloszlása miatt is, plusz oké, hogy egy zuhanyzó helyiségben kettő zuhanyzó volt, de mindenki magára zárta az ajtót, ezzel technikailag egyszerre két helyet foglalva.

2022. júl. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

*másodikon, meg a NYOLCADIKON is

(nem mintha számítana, valszeg az összes többin is így volt, csak ezen a kettőn laktam)

2022. júl. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a lifteset én néztem be, bocsi. :D Zuhanyzókról: Én úgy vettem észre (legalábbis az én emeletemen), hogy a nőit használják fiúk is, míg a férfit soha nem használják lányok. De ez lehet azért is, mert a lányok zuhanyzója picivel jobb, valamint sok fiú lusta 1 métert menni a saját blokkjához, mert a női van neki közelebb. Amúgy ezekből nem szokott probléma adódni, zár mindenhol van. Egyszer voltam frusztrált, mikor már többedjére láttam, hogy a lány wc-ben az ülőke fel van hajtva, akkor már megfordult a fejemben, hogy jajj, pont ezért van külön-külön. :D
2022. júl. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!