Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi egyetem elvégzése...

Orvosi egyetem elvégzése részben önköltségesen?

Figyelt kérdés

Jövőre tervezem elkezdeni az orvosit. Sajnos mivel későn jöttem rá mit is szeretnék igazából, a maradék államilag támogatott félévekkel, plusz megtakarítással együtt is kb. a felét, vagyis 3 évet kénytelen leszek diákhitellel finanszírozni. Jelenleg egy kezdő orvos ösztöndíjakkal, ügyeletekkel együtt nagyjából mennyit visz haza?

20+ évre azért nem szívesen adósítanám el magam (diákhitel2), de ha egy olyan 5-10 éven belül vissza lehetne fizetni nem sajnálnám a jövőmbe fektetetni. Valakinek van-e esetleg tapasztalat is a témában?



2022. júl. 24. 19:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Azt hiszem az orvosisoknak van extra 2 félevuk. Ennek nezz utana TO-t kerdezd meg rad ez igy ervenyes e. Ha ezt szeretnéd csinalni, csináld, ez nem kerdés, mert az a tapasztalatom, hogy utolag már kár es csak az ember idegesiti magag, hogy miert nem probalta meg. Én azt mondom minel tobbet sporolj/dolgozz, erre. Ajanlom a nyari balatoni szezonokat, vagy a külföldi munkat, sokaz tudsz vele keresni rovid idő alatt. Az orvosi egyebkent is olyan, hogyha van egy kis nyelverzeked par evet dolgozol kint es visszafizeted. Ennyi, aztan ledolgozod a magyar rendszerben az ösztöndijas feleveket.
2022. júl. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az orvosin 14 támogatott félév van, mert a képzés meghaladja a 10 félévet.

Ezzel számolhatsz.

2022. júl. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tehát 2 évet kell kifizetned, az 4 félév, 1,3 millával számolva az 5,2 millió, 0% diákhitel. Ez kb. havi 30-40e forint törlesztést jelent 12 évig. És abba gondolj bele, hogy 6 év múlva végzel ekkora inflációval, és béremelkedéssel számolva, ez egy nevetséges összeg lesz...
2022. júl. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!