Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha 2 nyelvből közép és emelt...

Ha 2 nyelvből közép és emelt érettségizik is valaki és az a 2 nyelv a választott tantárgya, akkor lehet duplázni a közép érettségik pontjait és közben megkapja az emeltért járó plusz 100 pontot?

Figyelt kérdés
Tehát tegyük fel, hogy 100%-osak a közepek és 80%-osak az emeltek, ebben az esetben 500 pontja lesz?

2022. júl. 25. 18:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2022. júl. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Egyrészt nem kaphatsz olyan emeltre pluszpontot, ami nem a 2 felvételi tárgy egyike az adott szakra (tehát pl. emelt kémia érettségire nem fogsz 50 pluszpontot kapni ha jogra felvételizel), másrészt legalább egy emelt érettségi kell hogy legyen a két felvételi tárgy közül, két középpel nem vesznek fel.


A példádban, az illetőnek 420 pontja lenne (80x2, 80x2, meg 2x50 pluszpont)

2022. júl. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az első mondatot pontosítva, ugyanarra az emeltre kaphatsz csak pluszpontot, mint ami a felvételi tárgyad. Emelt angolra kapsz pluszpontot, akkor abból is kell pontot számolni, nem középből
2022. júl. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csak akkor kapsz pluszpontot az emeltért, ha az is a felvételi tárgy.

A példádban elméletileg kétféle módon számolhatna a Felvi: az illetőnek 400 pontja lenne a két 100%-os közép miatt, de nincs beszámítható emeltje, ezért nem vehet részt a felvételi eljárásban, és gyakorlatilag 0 pontja lesz. Vagy 420 pontja lesz, mivel az emeltek számítanak, és jár is értük a plusz pont. Mivel az első opció lényegében nem létezik, ezért marad a második.

De azért nézd meg alaposan az adott szak követelményeit, mert a legtöbb helyen nem fogadnak el két idegennyelvet felvételi tárgyként. Általában úgy írják, hogy egy idegen nyelv az alábbiak közül, kivéve néhány nyelv szakon. Én is marha jól jártam volna, ha vihetek két nyelvi érettségit, de egyszerre csak egyet lehetett az én szakomon.

2022. júl. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4-es Értem, köszönöm a válaszokat
2022. júl. 25. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!