Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Közép vagy emelt szintű...

Közép vagy emelt szintű történelem érettségi?

Figyelt kérdés

Sziasztok, jogi egyetemre megyek, ahová kötelező egy történelem és egy pl. Angol érettségi, és csak az egyiknek kell emeltnek lennie.



Én előrehozottan megcsináltam egy angol emelt érettségit elég jó eredménnyel, így választhatok, hogy a történelem érettségim közép vagy emelt szintű legyen..


A pontkalkulátor szerint, emeltből 45%, míg közepből 65% kéne ahhoz, hogy felvegyenek.



Szerintetek melyik érné meg jobban? Melyiket csináljam? Illetve van annak valami hátránya, ha törtenelemből "csak" egy közép szintűm van? Köszönöm a válaszokat.



2022. júl. 26. 18:51
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Számolgasd ki a pontjaidat többféle módon. Én is vagy 10féleképpen számoltam. Ha államira sehogysem jutsz be, akkor olyan mindegy, mert önköltségen gyakorlatilag elég alacsony ponttal be lehet jutni. Középszinten 65%-ot mindenből el lehet érni, max. matekból nem, ha nem megy. Úgy csináld meg az érettségit mindenből, hogy a lehető legjobb legyen a pontod, a lehető legjobb eredménnyel, ha később másik képzésbe kezdenél. Én a helyedben már nem csinálnék még egy emeltet, de te tudod milyenek a pontjaid. Egyáltalán senkit nem fog érdekelni, hogy miből emelteztél és miből nem, senki nem látja és nem is fogja megkérdezni, max. az elsőéves társaid, nem tudom milyen hátrányra gondolsz, de nincs semmilyen hátrány. Az érettségi csak belépő az egyetemre, nem határozza meg a későbbi életutadat sem az egyetemen, sem a pályán.
2022. júl. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!