Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szintű szóbeli érettségi...

Emelt szintű szóbeli érettségit lehet-e fellebbezni?

Figyelt kérdés
A történelem emelt szóbelim 16 pontos lett és nem értem miért. Beszéltem magamtól, a feltett kérdések többségére tudtam a választ, így nem találom helyénvalónak ezt a pontszámot.

2022. jún. 20. 09:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Szóbelit nem lehet megfellebbezni, ezt jogszabály mondja ki.
2022. jún. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindent lehet, de nyilvan ennek oka van. Csak arrol beszéltél, amiről kellett? Ebbe esnek bele mindig a tanulok, hogy azt erzik, hogy beszeltek, folyamatosan, de nem arról, amiről kellett volna. Nem nagyon dijjazzák ezt.
2022. jún. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
4# fel lehet ott is, csak nem olyan indokkal mint az irasbelin. Komoly jogszabálysértés kell ahhoz, hogy felülvizsgálják pl: nem volt eleg felkeszülési ideje. Egyebkent igen nem fellebezhető. Tehat mindent lehet, de ebben az esetben mar nagyon komoly indok kell a felülvizsgálathoz.
2022. jún. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Fontos megjegyezni, hogy fellebbezést csak jogszabálysértésre hivatkozva lehet benyújtani. Ha a szóbeli vizsgán nem történt jogszabálysértés, a szóbeli vizsga eredményét felülvizsgálni nem lehet. A szóbeli vizsgán a tantárgyi bizottság, vagy a vizsgabizottság által megállapított pontszámot a vizsgázónak el kell fogadnia.-----OH tájékoztatója
2022. jún. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2022. jún. 20. 10:18
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Pár éve egy srác a sulinkban azért lebbezett fel, mert csiripeltek a madarak szóbeli közben az ablak előtt és állítása szerint nem tudott figyelni, szóval meg lehet próbálni. Érdemi eredmény viszont csak akkor lesz, ha jogszabálysértés történt.
2022. jún. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az eredményhirdetésen a jegyzőtől kérd el a részletes pontozást, benne van az osztályozóívben. Abból talán megérted, melyik részével voltak elégedetlenek. Ok nélkül nem pontoznak le. Sok mindent értékelnek, a felelet felépítését, a tényanyagot, a szaknyelvet. Az, hogy magadtól beszéltél, nem azt jelenti, hogy azt mondtad, amit vártak.
2022. jún. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A tartalomra a max pont 18, és abból 2-t kaptam. Én ezt nagyon kevésnek tartom az eddig leírtak után.
2022. jún. 21. 19:00
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez utólag senki nem tud hozzászólni, annyi biztos, hogy a pontszámot három szaktanár adta egy központilag készített pontozási útmutató alapján. Utólag elolvastad a tankönyvet, összehasonlítottad a feleleteddel?
2022. jún. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
9. Mindegy, hogy összehasonlítja vagy sem, nem tud változtatni a dolgon. Ő saját magával szemben nyilván megengedőbb, de a tanárok meg tartják magukat a pontozási szabályokhoz.
2022. jún. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!