Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi lehet velem a baj? Tényleg...

Mi lehet velem a baj? Tényleg ennyire nem vagyok odavaló?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretném kikérni a puszta véleményeteket, már 2. éve próbálkozom bejutni egyetemre, sajnos eddig nem sikerült… mivel a történelem emeltem nem lett jó..mindig is kiakartam próbàlni milyen érzés azt tanulni amit szeretek, már kétségbe vagyok esve,hogy ennyire b*uta vagyok, hogy csak nekem nem sikerül ez az egész, kezdem feladni lehetetlennek érzem, hogy bekerüljek, mit tanácsoltok?

Magával a tanulással nincs gond letudok ülni, csak nem köt le és nagyon lassan tanulok 5 oldalt olyan 3-4 óra alatt jegyzek meg.

Nagyon rosszul esik azt látnom, hogy ismerőseimet mindenkit felvettek, még azt az osztálytársam is aki gyengébb tanuló volt…

Mit tehetek ezügyben? Mit gondoltok?



2022. júl. 26. 19:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
32%
Most ha az informatikusokat és pár mérnöki irányzatot nem veszek bele ( hozzáteszem, hogy abból se mindet már, sok területen nincs hiany ) akkor ha körbenézek akkor köműves és ács ismerőseim többet keresnek a diplomások nagy részénel vagy legalább ugyanannyit. Ezt csak azért ìrom, hogy ha egy szakmában jó vagy akkor avval is lehet boldogulni. Persze nem árt, ha keresett hiány szakmáról beszélünk.
2022. júl. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
15%
1. Mi köze van ennek a kérdéshez?
2022. júl. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

"Magával a tanulással nincs gond letudok ülni, csak nem köt le és nagyon lassan tanulok 5 oldalt olyan 3-4 óra alatt jegyzek meg."


Egyetemen is lesznek nemszeretem tantárgyak, amiket akkor is teljesítened kell, ha megszakadsz is. S ott nem 5 oldalt kell megtanulni egy ZH-ra vagy vizsgára, hanem teszem azt, akár száz oldalakat is. Illetve az idő is szorítani fog, több tárgyból is hatalmas mennyiségű anyagot kell legyűrnöd pár hét leforgása alatt, nem lesz meg az a luxus, hogy egy évig készülhess egy tantárgyra.

Több lehetséges oka is van annak, hogy már másodjára sem sikerült bejutnod az egyetemre: nem találtad meg azt a területet, ami valóban érdekel, emiatt nem vagy motivált a tanulásra ==> megoldás: kezdj önfejlesztésbe, önismereted fejlesztésébe, utána vágj bele a továbbtanulásba.

Másik lehetőség, hogy valóban nem való neked az egyetem, esetleg a tanulási módszered szar. A helyedben mindenképpen elkezdenék tanulni valami szakmát, legyen legalább egy végzettséged, amivel akkor is el tudsz helyezkedni, ha az egyetem a továbbiakban sem jön össze/nem lesz opció.

2022. júl. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Csupán annyi, hogy láttam már olyan embert görcsölni egyetemi tanulmányaim során a diplomán, akinek az anyagiakat tekintve rosszabb kilátásai lehettek mint egy szakvégzetséggel rendelkező embernek. Ezért félig meddig megnyugtatásnak szántam, hogy nem feltétlenül döl össze a világ a diploma nélkül.
2022. júl. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Eleve a töri nem köt le, nem érdekel annyira, hogy felkészülj. Ez probléma. Nem tudom mi az áhított szak, de általánosságban mondhatom 6 év egyetemmel a hátam mögött, hogy nagyon sok olyan tantárgyat is abszolválni kell az egyetemen, ami az embert nem érdekli, de teljesíteni kell. Itt most egy tantárgyról beszélünk, de mi lenne veled, ha bejutnál?
2022. júl. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"Most ha az informatikusokat és pár mérnöki irányzatot nem veszek bele ( hozzáteszem, hogy abból se mindet már, sok területen nincs hiany ) akkor ha körbenézek akkor köműves és ács ismerőseim többet keresnek a diplomások nagy részénel vagy legalább ugyanannyit."


Ha a diplomások közül nem veszed figyelembe a mérnöki és IT szakokat, akkor a szakmunkások közül miért csak a jelenleg felkapott, jól megfizetett építőipari szakmákkal példálózol? Ugyanúgy, ahogy a diplomások között a milliókat kereső programozó mellett van éhbérért dolgozó könyvtáros, a szakmát tanultak között a kőműves vállakozó mellett is van postai ügyintéző...

2022. júl. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Jogra szeretnék menni vagy valami közgázra, és ehhez feltétel a töri. :/
2022. júl. 26. 20:31
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha ennyire nem megy a töri, akkor nem ajánlom neked a jogot. Meg ugye ott rengeteget kell tanulni, szóval ennek nagyon kéne mennie. Ott rövid idő alatt kell rengeteg anyagot elsajátítanod. Szóval lehet, hogy ez tényleg egy jel, hogy nem neked való a jog.

A közgázzal lehet más a helyzet, oda nem feltétel az emelet töri (kivéve az AK-t). Talán a matekkal sikeresebb lennél.

2022. júl. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem az,hogy nem érdekel a töri meg szeretem de nehezen jegyzem meg, sokkal inkább érdekelne egy földrajz vagy fizika.. Csak sajnos földrajzot nem tanultam gimiben igy az elég offos, fizikával pedig nem sok mindent tudok kezdeni. :/
2022. júl. 26. 21:15
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem egyáltalán nem igaz. Ezek szerint amúgy te inkább reál beállítottságú vagy. Szóval nem csodálom, ha nem megy a töri. Szerintem nem kéne ezt a vonalat erőltetned. A fizikával el tudsz menni valami mérnöki szakra pl, főleg, ha a matek is megy. Földrajzból pedig vannak érettségi felkészítő könyvek, vagy sima tankönyvek, szóval az sem lehetetlen.
2022. júl. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!