Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Alacsony ponthatár jó szak?

Alacsony ponthatár jó szak?

Figyelt kérdés
lassan el kell döntenem hogy hová tovább és sajna emelt érettségire nem lesz alkalmam tehát olyan szakok érdekelnek/főiskola vagy egyetem/ahol kevés a ponthatár és keresett könnyen ellehet helyezkedni ilyen pl: a programozóinformatikus SZTE 270 asszem de mérnöki infós szakok kilőve mert nem tanulok angolt várom írásotok!!!
2010. szept. 22. 19:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

nem feltétlenül rossz az a szak, ahol alacsony a ponthatár, lehet hogy egyszerűen csak mostanában nem felkapott és kevesen jelentkeznek.

a programozóinformatikusról nem tudok nyilatkozni, nem ismerem, de a könnyűipari mérnök (BMF) is alacsony ponthatáros és ha később jól választasz szakirányt, akkor piacképes.

ha kell róla infó, írj privit.

2010. szept. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
25%

Az, hogy alacsony a ponthatár még nem jelenti azt, hogy rossz a szak. De azt sem, hogy könnyű.

Általában a természettudományos szakokon alacsony a ponthatár, amik viszont köztudottan nehezebbek a bölcsészszakoknál. Ha egy emelt szintű érettségit sem tudsz letenni, akkor vszínűleg páros lábbal fognak kirúgni.


Szóval azért kicsit belelóg a kezed a bilibe, már bocsi:)

Legyen alacsony a ponthatár, könnyű, de el lehessen vele helyezkedni...

2010. szept. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
tom:S ne haragudjatok de matekból tettem volna emeltet ez lenne az elképzelés de fakt nem indult maximum föciből lehetne de mindenképp olyan szakot akarok amihet matek is kapcsolódik így hát próbálok minél jobb középszintűt írni:S köszönöm az eddig válaszokat!! első te az említett szakra jársz?
2010. szept. 22. 19:56
 4/18 anonim ***** válasza:
Föcin válaszd a geoinfó szakirányt, szerintem az versenyképes.
2010. szept. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Ha jó vagy matekból, simán választhatsz vmi infó szakot. Alacsony ponthatár, könnyű elhelyezkedés, baromi jó fizetés. Viszont elég nehéz szak. De ha bírod a matekot és érted is, akkor hajrá.

Az angol mondjuk kell hozzá, de középszinten nem nagy cucc megtanulni. Amúgy is elengedhetetlen a mai világban. Szerintem gyúrj rá az angolra:)

2010. szept. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Első vagyok, igen én oda járok, nyomda és média szakirányra.
2010. szept. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat hát az infó szakok nagyon jók viszont ez az angol sajna még kezdő angolra sem járhattam mert betettek francia csoportba:S gépészmérnöki szakok se rosszak csak az a baj hogy a faktom nem biosz sem kémia sem fizika hanem földrajz!Ebből lehet valamit kihozni??:S
2010. szept. 23. 14:21
 8/18 anonim ***** válasza:

Gyere matekra! Ha annyira szereted a gimis anyagot, akkor ezt imadni fogod!

Alacsony ponthatar, jo szak, es a matematikusok keresettek.(:

2010. szept. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
hát geometriát rühellem:s sajna nem az erősségem de utolsó meg lehe kérdezni hogy mit tanultok?
2010. szept. 23. 15:19
 10/18 A kérdező kommentje:
*miket??
2010. szept. 23. 15:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!