Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Sokak szerint humbum a pszicho...

Sokak szerint humbum a pszichológia szak. Ha ez így van, miért olyan magas a ponthatár?

Figyelt kérdés
Nem én találtam ki. Meg sokan azt mondják, hogy minimálbérért alkalmazzák őket kórházakban vagy nevetséges munkakörökben. De miért?
2011. febr. 9. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

"miért olyan magas a ponthatár?"


- Mert sokan jelentkeznek oda. Pont.

2011. febr. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Totális tévhit, hogy az egyetemek nehézsége és a ponthatár között összefüggés lenne. Semmi összefüggés nincs közöttük.

A ponthatárt az egyetemre való érdeklődés ÉS a keretszám határozza meg.

Lehet hogy a bölcsészkarra 470 a ponthatár nálunk mérnökin meg 290 de egy 470 pontos lelkes bölcsészjelölt 3 hét után sírva menekülne ki a teremből nálunk.


A mérnöki képzésen azért alacsony a ponthatár mert magas a keretszám (a felvehető hallgatók száma magas) mert kevés a mérnök, a munkaerőpiac igényli a mérnököket.

Tehát a 290-es határ nem jelenti hogy az egyetemünk szar, sőt. Nem kevés tárggyal van szo.pás...

2011. febr. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én még nem hallottam hogy a pszichológia szak humbug lenne, inkább hogy elég nehéz (igaz a többi bölcsészkarhoz képest) A magas ponthatár azért van, mert népszerű, sokan jelentkeznek oda.

A fizetés már egy másik kérdés, közalkalmazottként a pszichológusok elég keveset keresnek, magánrendelőt nyitni meg nem olyan egyszerű. Ez tény, de nem függ attól hogy milyen színvonalú az egyetem (pl. orvosira senki se mondja hogy könnyű, mégis nevetségesen alacsony fizetést kapnak utána).

2011. febr. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mert ezek a sokak tévednek. Megnézném, hogy vizsgázgatnak pszichológia szakon. Egyébként azért magas a ponthatár, mert divatszak, de ettől még nem lesz humbug.
2011. febr. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!