Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diákmunkát egyetem közben is...

Diákmunkát egyetem közben is lehet végezni? Vagy az középiskola befejezése után már nem lehetséges?

Figyelt kérdés
Egyetem mellett mennyire van idő dolgozni? Egy elsőéves egyetemistának.

2022. aug. 1. 23:42
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, csak ha elsőéves vagy akkor szerintem ne egyből kezdj neki munkának. Várj pár hetet max 1-2 hónapot, hogy kitapasztald az órák elvárásait, nehézségét. Egyetem legyen fontosabb ne a munka.


Számít az is nappalin vagy, vagy levelezőn. Levelezőnél pont ez a lényege, hogy egyetem mellett van egy “fix”, hosszútávú munkahelyed. Ha nappalis akkor eléggé változó, hogy hogy vannak óráid. Van amikor délután van 1-2 óra akkor tudsz menni délelőtt, és fordítva. Pénteki napod szabad lesz, hisz az levelezős nap. Hétköznap általában 2 nap szokott szabad lenni.


Neptunban tudsz igényelni diákigazolványt, csak ne felejtsd el, hogy félévente meg kell hosszabbítanod. 1 matrica 1 félévre érvényes egyetemen. Hallgatói jogviszonyt/iskolalátogatásit Tanulmányi Hivatalon tudsz igényelni.

2022. aug. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan munkák is, ahol nincs heti fix 20 óra elvárás, akkor mèsz, amikor tudsz/akarsz/csak hétvégén ...egyetem mellett főleg első félévben inkább ilyenek ajánlok. Prohuman iskolaszövetkezetet tudom ajánlani. Ha érdekel részletesen írj nyugodtan privátban.
2022. aug. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!