Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi tárgyfelvételnél az...

Egyetemi tárgyfelvételnél az előjelentkezéses szakaszban felvehetek több kurzust egy tárgyból?

Figyelt kérdés

ELTE-re járok, az én karomon a tárgyfelvételnek három szakasza van: előjelentkezés, rangsorolásos jelentkezés, versenyjelentkezés. Előjelentkezés azt a célt szolgálja, hogy felmérjék a létszámot, melyik tárgyból mennyi kurzust kell indítani. Ha előjelentkezésnél felveszel egy kurzust, akkor a rangsorolásos szakaszban előnnyel indulsz azokhoz képest, akik ezt a kurzust nem vették fel az előjelentkezéses szakaszban (nagyobb rangsorpont miatt).

Ha én egy tárgyból az előjelentkezéses szakaszban fel tudok jelentkezni mondjuk három kurzusra, három különböző időpontban, akkor mindhárom kurzushoz megkaphatnám a pontokat. Ezesetben ha például a számomra legideálisabb időpontban lévő kurzusról kicsúszok, akkor a másik két kurzusra még lenne esélyem bekerülni a pluszpontok miatt. Viszont azt nem tudom, hogy leadni tudok-e még ekkor kurzust.

Valaki aki jártas már ebben, tudna segíteni? Ez az első tárgyfelvételem (másodéves leszek, az első két félévben felvették nekünk a tárgyakat)



2022. aug. 3. 21:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mikor egy tárgyhoz több kurzus tartozik, egyszerre csak egyet tudsz felvenni közülük. A mázlipont az egész tárgyhoz jár, és nem tárgyon belüli kurzusonként. Bármikor átjelentkezhetsz a tárgyon belül másik kurzusra, a tárgy leadása és emiatt az előzetes felvételért járó pont elvesztése nélkül, ha csak átteszed a pipát a szimpatikus időpontra, és úgy elmented.

2022. aug. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első is írja, egyszerre csak egyre jelentkezhetsz, de a tárgy többi kurzusán is ugyanannyi ponttal indulsz, úgyhogy nyugodtan variálhatsz később.
2022. aug. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak egyet enged bejelölni a rendszer.
2022. aug. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hármas vagyok, még annyi, hogy a rangsorpontnál nem számít, hogy hamarabb felvetted. Számol úgynevezett mázlipontokat (random adott pontok, mi így hívtuk, de nem tudom így hívják-e hivatalosan) és sose lehetett tudni, kié lesz több. Én mindig felvettem már az első nap, utána pedig betett elém a rendszer egy csomó embert, akik csak a rangsorolásosnál jelentkeztek fel. (A többi pontjuk ugyanannyi volt, mint nekem.)
2022. aug. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! 😊
2022. aug. 3. 22:18
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#3 hivatalosan is mázlipontnak hívják


Kedves kérdező, ha az előzetes jelentkezés során, akkor plusz 100 pontot kapsz rangsorolásnál, legalábbis nálunk a természettudományi karon így van, nem tudom nálatok hogyan működik, de biztosan ugyanígy.

2022. aug. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Itt van amúgy még több infó a rangsorolásról:

[link]

2022. aug. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!