Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek lenne esélyem...

Szerintetek lenne esélyem bent maradni és lediplomázni? (többi lent)

Figyelt kérdés

12-es, végzős tanuló vagyok. Emelt matekos osztályba járok, de középszintet érettségizek belőle. A Debreceni Egyetem TTK-kémia szakára szeretnék jelentkezni, ahova nagy valószínűséggel felvesznek (220 pontot valahogy csak összekaparok, akár 350-et is). Aki ide jár, az mondja már el, hogy mennyire nehéz... Kémiából tavaly, fakton 4-es lettem, és idén is már egy négyesem van belőle. Attól félek, hogy túl keveset fogok tudni, és kibukok, mert ahogy nézegettem innen-onnan dolgokat, jegyzeteket, hát nekem az kínai volt...


Valaki tájékoztatna?


Előre is köszönöm a (normális) válaszokat. :


2010. szept. 23. 07:19
 1/7 anonim ***** válasza:
35%

Nem tudok okos valaszt adni, egyszeruen a kivancsisag szol belolem: Miert szeretnel menni a kemia szakra? Milyen vegzettseged lesz, ha ott vegzel? Kemia tanar, vagy kemikus-kutato, vagy...? Tudom, muveletlen vagyok, de tenyleg nem tudom. Nekem a H2O is majdnem gondot jelent.

Viszont teljes szivembol kivanom, hogy sikeruljon elerned azt, amit szeretnel, barmi is az kemiabol <3

2010. szept. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az nem csoda, ha kínainak találod a jegyzetet, elvégre ha olyat tanítanának, amit már most is tudsz, nem lenne értelme az egyetemnek :)

Mondjuk szerintem olyan tárgyból érdemesebb továbbmenned, amiből úgy alapból ötös voltál. Mert a kémia négyes azt takarja, hogy oké. leültél és megtanultad az anyagot, de semmi extra elhivatottságod nincs. Ha mégis lenne, akkor azt tanácsolom, hogy kérdezd meg a kémiatanárt, hogy ő javasolja-e neked ezt a szakot, hiszen ő látja, hogy mennyit tudsz, én csak következtetni tudok, kérdezd meg, hogy tart-e valamikor szakkört, amire beülhetnél, de ha van kémia faktos osztály, akkor érdemes lenne még most év elején gyorsan átmenni hozzájuk - vagy legalább csak beülni a kémiaóráikra. Így felkészülten mész egyetemre és nagyobb eséllyel végzed el. Mert - ahogy erre már te is rájöttél - ma nagyon könnyű bárhova bekerülni, így a te felelősséged, hogy olyan helyre menj, amit el is tudsz végezni.

2010. szept. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%

Ezt igy előre nem lehet megmondani, az is lehet hogy jól megy, de az is lehet hogy majd semmit sem értesz.

Meg nem úgy kell neki indulni, hogy úgyis kibukok, mert akkor tényleg nem fog sikerülni. Tedd oda magadat és akkor minden sikerül. Természetesen nem kell egyetemen 5-nek lenni, az a lényeg, hogy minden vizsgád legyen meg.

2010. szept. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
A legegyszerűbb módja kideríteni, ha beülsz egy egyetemi előadásra. Nyilvánosak, akárki bemehet rájuk. Ha tetszik, jelentkezz ;)
2010. szept. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak: Lehetek kémia-B szakos tanár, vagy vegyész. Legalábbis ezeket a végzettségeket kaphatom meg. És köszönöm :)


2. válaszoló: Kémia faktra járok. Egyébként nincs kémia óránk. A tanárunk azt mondta, jó eséllyel indulhatunk kémia szakon is. Annyira hülye nem vagyok hozzá, egyedül a számolásokban van néha hibám.


3. válaszoló: nem is hiszem, hogy tudnék színötös lenni, de azért próbálnék 3-4 szintet tartani, persze, ha nem lehetetlen.


4. válaszoló: Amikor lesz nyílt nap, mindenféleképpen menni fogok :)



Igazából arra lennék kíváncsi, hogy azok, akik oda kerültek gimiből, egyből sok (esetleg új) dolgot kellett megtanulni, vagy azért kissé felépítették. Nem tudom miért, de olyan érzésem van, hogy egyből olyan dolgokat fogunk tanulni, hogy a 2 fülem 3felé fog állni és leírom magam mindenki előtt, hogy mit keresek itt :S

2010. szept. 23. 14:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Kerdező, kérlek-kérlek-kérlek!!!! A fenét kérlek, PARANCSOLOM :D:D:D

Tessék szives lenni NAGYOBB önbizalommal rendelkezni!!!

Komolyan mondom. Okos vagy, vegre egy erettsegizo, aki nem az ostoba emo-s iranyzattal van elfoglalva, meg az ivassal és a bulizással, hanem tovább akar tanulni.

Ne úgy indulj neki, hogy "ez nehéz lehet és nem fog menni", hanem úgy, hogy igenis, menni fog. Hallottál már a vonzás törvényéről? az fog történni, amit "bevonzol" magadnak. Ha azt mondod, hogy ez nekem sikerülni fog, akkor sikerülni is fog. Ez tuti. Esetleg iratkozz be egy agykontroll tanfolyamra, meg fogsz lepődni, mennyire jó irányba fog megváltozni az életed.

Bízz magadban és sikerül minden. Sok sikert!

2010. szept. 24. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

:D

Köszönöm szépen.

Tulajdonképpen így belegondolva tényleg egy kis önbizalomra van szükségem.

Megyek idén kémia OKTV-re (esélytelenek nyugalmával ugyan, de megyek :)) (Tavaly angolon voltam, 21 pontot értem el, ugyan azon tanév májusában 95%-ra érettségiztem)


Nagyon szeretnék a kémiával foglalkozni, akár mint kutató, akár mint tanár (kémia-biosz nagyon szuper lenne :))


Mindenesetre hajtok, amennyre csak tudok, hogy elérjem a célom :)


Köszönöm szépen :)

2010. szept. 24. 07:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!