Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha semmiből sem vagyok jó,...

Ha semmiből sem vagyok jó, melyik 2 tantárgyat válasszam?

Figyelt kérdés

Egy sz*r iskolába járok(nem gimi), de jövőre fogok érettségizni, tervem az hogy kellene kettő 5-ös érettségi mert szeretnék duplázni.

De az oktatás eléggé semmilyen, órákon hangzavar, telefonálás, evés, ivás, veszekedés, minden. Így kb a legtöbb tanár csak áttol mindenkit 2-essel.

Melyik két tantárgyat válasszam hogy a legtöbb esélyem legyen 5-ösre? (alap érettségi tárgyak, mint pl: irodalom, nyelvtan, idegen nyelv, matek töri)


2022. aug. 12. 23:11
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Az angol nyelv szerintem a legfontosabb, mert azt valóban egész életedben használni fogod. A másiknak talán a törit javasolnám, mert ott nem kell verseket tanulni meg elemezni, mint a magyarnál és nincs nyelvtan sem, csak be kell magolni tényeket. A matek nagy része olyan, amit nem használunk életünk során túl sokat, ha nem abba az irányba tanulunk tovább, így én matekból semmiképp nem fektetnék bele több energiát. Az élethez bőven elég, ha tudod az alapműveleteket. Szóval a törit azért, mert talán könnyebb, mint a többi. Az angolt pedig azért, mert az mindenképp kell az élethez, így nem vész kárba a tudás.
2022. aug. 13. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

Irodalom az nagyon egyszerű bár eléggé tanárfüggő a javítás, a szövegértés résznél elolvasol 1 szöveget majd válaszolsz a kérdésekre, az esszénél meg írsz egy fogalmazást magadtól - gyakorlatilag sztem ennél számít legkevésbé hogy mennyire volt jó az oktatás az iskolában (pl: mateknál szerintem sokat számít mennyire volt jó tanárod és mennyit gyakoroltál év közben abból nehezebb 5-re felkeszülni főleg 0 tudásról)


Másik az pedig a választott tárgy lenne amivel próbálkoznék, az legyen a választott tárgyad amiből a legjobb volt az oktatás, vagy ha tényleg mindegyik tanár szar volt akkor azt válaszd amelyik legjobban érdekel és szívesen tanulod az anyagot, a plusz motiváció sztem sikerre vezethet

2022. aug. 13. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha duplázni akarsz akkor biztosan egyetemre akarsz menni, úgyhogy szerintem vagy azt válaszd, amire leginkább szükséged lehet, vagy azt amelyikhez a legtöbb motivációd van.


Jut eszembe: ugye tudod, hogy emelt is kell?

2022. aug. 13. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Emelt érettségi kell az egyetemre, a duplázós targyakat nem te döntöd el, hanem az egyetem. Azt fogják duplázni, ami a felvételi követelményekközt szerepel.
2022. aug. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szakra szeretnél mennj? Mert az határozza meg, hogy miből kell legyen az érettségid.
2022. aug. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 NTBS ***** válasza:
100%
Amelyiket a legkönnyebb tanulnod. Illetve ahová menni akarsz.
2022. aug. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Nyelv és irodalom sima
2022. aug. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!