Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik tantárgyat válasszam...

Melyik tantárgyat válasszam érettséginél?

Figyelt kérdés

Most fogok érettségizni, de fogalmam sincs mi legyen a +1 tantárgy, amit választanom kéne.

Szerintetek melyik a legegyszerűbb, amihez elég minimális felkészülés?


(Tudom elég relatív kinek mi könnyű)



2019. jan. 10. 20:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a hittan az adu ász, bár ez vallásos suli. A tanár mindenkit tanít, és szeret, nem lehet rossz jegyet szerezni.
2019. jan. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Föci
2019. jan. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A földrajzra azért kell tanulni, definíciók meg topográfia stb., szerintem nem a legkönnyebb. Viszont az informatika nagyon könnyű, mert a nagy részét alapból tudod, csak kicsit rá kell gyakorolni az érettségire. Szövegszerkesztés, prezentáció, táblázat, adatbázis, weblapkészítés és ennyi, aki használta már valaha ezeket a programokat (amit azért szerintem a legtöbb középiskolás használt), akkor annak nem nagy dolog. A szóbelire nyilván ott is kell tanulni, de csomó egyszerű téma is van, amivel alapból tisztában van az ember és a gyakorlati feladatok is olyanok, hogy pl. küldj el egy emailt vagy hozz létre egy mappát.
2019. jan. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az infó tényleg könnyű, tapasztalat. Főleg ha jóba vagy a tanárral. Én pl megkérdeztem előtte, hogy akkor most erről kellene beszélnem? Mondta hogy nem, de ha azt tudom, legyen az. A vizsgabizottság előtt! És csupán 1 pontot vont le emiatt, így összesen azt az egy pontot vesztettem :D

Sokan szoktak egy második nyelvet választani plusznak. Illetve tölteléktárgyak, dráma, filozófia, testnevelés, média...


Nem vagy kicsit elkésve a felkészüléssel januárban?

2019. jan. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen osztályba jársz. Kéttanon pl célnyelvi civilizációból mennek sokan, mert abból csak szóbeli van tudtommal.

Az infó se rossz választás, középfokon nem vészes és még hasznos is.

2019. febr. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!