Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek befejezzem a...

Szerintetek befejezzem a sulit vagy ne ? van 10 osztalyom es nem tudom hova vennenek fel melozni erettsegi vagy szakma nelkul?

Figyelt kérdés
27/L
2022. aug. 13. 14:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tanulj tovább.

Ne is a jelenre, inkább a jövőre gondolj, ki tudja mi lesz még itt a jövőben, hogy pl. az iskolázatlanoknak még segély se fog járni, nem még hogy munkahelyet találjanak.

2022. aug. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Szerintem fejezd be, mert egyéb képzéseket is majd érettségivel lehet végezbi, az meg bövíti a munkalehetöségek számát, tehát a potenciális bevételeidet is.

Ma nagyon ritka az, hogy papírok és képzettség nélkül keressen valaki. Most mondhatod, h lehet youruberkedni is, ja lehet, csak ha megnézed hány sikeres youtuber ven és ehhez képest hány ember, akkor igazából rájössz, hogy kökemény szaktudás kell már egy közepes youtube csatornához is.

Szóval tanulni mindenképp érdemes.

2022. aug. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp szerezd meg az érettségit, ha lehetőséged van rá.

Nekem van egy ismerősöm, aki szintén 10. után kilépett az iskolából. Nagy álma volt, hogy tűzoltó lehessen, amihez kell az érettségi, de olyan szinten kiábrándult, hogy inkább elment estire szakmát tanulni (kőművesnek), amellett el tudott járni dolgozni is. Mondjuk a szakképzés is egy kalap szarral volt egyenlő, a vizsgákat mégis sikerült majdnem tökéletesre megcsinálnia. Még egy évet rászán a burkoló tanfolyamra, utána a célja Ausztria. Érettségiben jelenleg nem gondolkodik (sőt, kizártnak tartja a megszerzését).


Tehát egy keresett szakma kitanulásával is lehetnek értelmes célok, nem szükséges az érettségi, de azért azt sem árt megszerezni.

2022. aug. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!