Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van olyan nagykorú magyar...

Van olyan nagykorú magyar állampolgár Magyarországon, akinek az általános iskolai első osztálya sincs meg? Ha igen, neki milyen munkalehetőségei vannak?

Figyelt kérdés
2022. aug. 18. 11:50
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
NIncs, mert nem lehet. Nagyon régóta általános iskolakötelezettség van.
2022. aug. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

A nulla iskolai végzettséggel jellemzően az értelmi fogyatékosok, vagy testi fogyatékosok rendelkeznek. Nekik esélyük sincs a munkaerőpiacon.


Ha valakit munkaképes és nulla iskolai végzettsége van akkor max a mezőgazdaságban tud elhelyezkedni.

2022. aug. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
1 én úgy tudom hogy az életkorhoz és nem iskolázottsághoz kötött. 16 vagy 18 év de afölött nem lehet bekényszeriteni a padba, azalatt is csak a padba de tanulásra nem.
2022. aug. 18. 13:42
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

3: de olyan nincs, hogy valaki 10x ismétli az első osztályt...


Ettől még lehet analfabéta funkcionálisan, de amit a kérdésedben írsz, hogy nincs meg egy osztálya se, olyan nincs.

2022. aug. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
16* vagy 18* kell utána már nem kell.
2022. aug. 18. 14:27
 6/10 anonim ***** válasza:

A súlyos értelmi fogyatékosok oktatása nem tanít írás-olvasást. Csak az intézeti életre készítik fel.

Vannak olyan súlyos mozgáskorlátozottak, akik tudnak olvasni, de nem tudnak írni, csak gépelni. Náluk lehet kérdés, hogy mit dolgoznak, mert az értelmük normális, de a fogyatékosokat nem nagyon alkalmazzák.

Olyan van, hogy egy cigány család Romániában élt, ahol nem regisztrálták őket. Idejöttek Magyarországra, ruhákat árulnak - habár nem tudom, hogy elvégezték-e legalább az első osztályt.

2022. aug. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Aki súlyosan szellemi fogyatékos, esetleg annak. De annak nem kell dolgoznia, mert az cselekvőképtelen.

Minimum négy osztálynak lennie kell mindenkinek, 16 éves koráig csak eljut egy ember negyedikig(alapesetben 10 évesen negyedikes az ember). Nálunk is hirdetnek most esti sulit, hogy "Tedd le az általános iskolát estin ötödik osztálytól kezdve".

2022. aug. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ez hol van?
2022. aug. 21. 03:26
 9/10 anonim ***** válasza:

8, Miskolcon. De itt folyamatosan hirdetnek ilyesmit egyébként. Az iskola pontos nevét viszont nem tudom. Miért, kérdező, téged érintene a dolog?

Egyébként biztos van Pesten is ilyenre lehetőség.

2022. aug. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem. Nekem ha nem is magas a végzettségem, de az érettségi azért megvan.
2022. aug. 21. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!