Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon gáz helyzet az, ha...

Nagyon gáz helyzet az, ha valaki 25 évesen nem dolgozik, hanem középiskolában nappali tagozaton szakmát tanul?

Figyelt kérdés

2022. aug. 19. 00:58
A kérdező szavazást indított:
Igen, nagyon gáz dolog, ilyen idősen már dolgoznia kellene.
Kicsit gáz, kicsit le van maradva, de ebben a korban még ez belefér.
Egyáltalán nem gáz.
Hasonló helyzetben vagyok én is.
56 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
Én 48 vagyok, és most adtam be a jelentkezésem egy szakiskolába. Van egyébként egy diplomám korábbról. Nem sokkal ezelőttig persze dolgoztam.
2022. aug. 19. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%
Én eddig úgy tudtam, ezt a törvény nem engedi, és ebben a korban már csak estin lehet tanulni.
2022. aug. 19. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
81%
Mellette is lehet dolgozni.
2022. aug. 19. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
78%
Aki szerint ez gáz, kerüld el messzire.
2022. aug. 19. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
76%

Nem mondható ideálisnak, de szégyenkezned egyáltalán nem kell miatta. Persze vannak bizonyos emberfajták (mint például #5), akik emiatt le fognak nézni, de velük úgysem tudsz mit csinálni.


Tanuld ki tisztességgel a szakmát és legyél jó benne, más nem számít.

2022. aug. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
15%
Bocsánat #5 vagyok. Számtalan élősködő ember van a társadalomban, mint pl a kérdező is, akit sajnos mindenki adójából el kell tartani, ez pedig nem követendő minta, ahogy az sem, hogy nyalogatjuk egymás sebeit, és álcazzuk, hogy ugyan semmi baj, hogy elkummantottál közel 10 évet. Nagyjából 10 éve kellett volna gondolkodnod, hogy mit akarsz kezdeni magaddal, és ha nem fekszik lépni tovább, hogy ne itt tarts 25 évesen. Azt gondolom nem az a bomlasztó és hiteltelen, amit én teszek, hanem az, hogy itt pátyolgatunk egy felnőttet, aki 25 éves létére ott tart, hogy életre alkalmatlan. Szomorú, hogy ennek a sutyerák rendszernek az áldozatai vagytok, akik szerint semmi baj, hogy nem jutott sehova! Akinek meg nem tetszik a válaszom, kérem bátran anyázzon :) a saját, ostoba szellemi szintjét vonultatja fel
2022. aug. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha valakit zavar akkor szard le!


Én is tanultam még akkor. Megszereztem annyi idősen a 4edik okjs szakbizonyítványomat az érettségis szakom irányában. Sőt, váltottam és tovább mentem estin, egész a főiskoláig. Szabad időmben pedig még több okj szakmát is megtanultam. 1et belőle csak azért, mert a tesóm nem mert egyedül elmenni a szakoktatásra, én amúgy azt utáltam alapból. De unatkoztam és nem volt jobb hobbi ötletem, szerettem tanulni. Tanultam. Ha lenne pl óra szerelő oktatás most is beiratkoznék...

Ha te tanulni akarsz és van rá lehetőséged akkor nyugodtan csináld. Ha gondnak érzed a nappali tagozatot akkor keress mellette diákmunkát is. Van olyan főállású munkát aminél te vagy a főnök és te osztod be az időd. Pl piacozás, vagy ha van tehetséges alkoss, és add el... Bár most nem tudom mi van a kata-val, de az eddig jó volt erre is.

2022. aug. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
80%

#8, nem kellene a másikat ostobázni, amíg nem nézel tükörbe.

Lehet újat mondok, de nem az az élet célja, hogy minden áron dolgozz. A másik, hogy nem tudhatod, hogy milyen volt a másik ember élete korábban, de nyilván sokkal egyszerűbb rögtön „élősködőnek” nevezni valakit, mint elgondolkozni azon, hogy hogyan jutott oda, ahova. Azt meg végképp nem tudhatod, hogy mennyire tartják el az adókból; én 2 éve nem dolgozom, az addig megkeresett pénzemből élek, mert megtehetem, rám az állam egy fillért nem költött, de a te olvasatodban nyilván egy naplopó senkiházi vagyok.


Igazán eljuthatna minden ember arra a szintre, hogy a SAJÁT ÉLETÉVEL TÖRŐDIK, nem a másikat egzecíroztatja... Mert nyilván a te életed sem tökéletes, és lenne miért beszólni neked is.

2022. aug. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Én korai huszonéveseket tanítok nappalin, szakiskolában. Alapvetően kétféle diákunk van: az egyik, aki keményen nyomja, tanul, és mellette már dolgozik, építi önmagát. Szerintem ezzel semmi baj, csak így lehet előrejutni. A másik fő csoport a gáz, ők ezt az iskolát csak arra használják, hogy lehessen még egy kicsit kamasznak lenni, lébecolni, kavarogni, "élményt gyűjteni" stb.


Szóval a hozzáállás teszi az embert, ezügyben is. Mindegy, hány éves és épp mit csinál.

2022. aug. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
91%
#6: szóval ha szerinted valaki elcsesz 10 évet az életéből, a "mi adónkból élősködik", akkor a legjobban teszi, ha most már ebben az állapotában marad a nyugdíjkorhatárig, és nem változtat rajta?
2022. aug. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!