Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gazdasági mesterszak lehetsége...

Gazdasági mesterszak lehetséges így, jogászképzés alatt/után?

Figyelt kérdés

Jelenleg jogászképzésben veszek részt és szívesen csinálnék egy gazdasági mesterszakot, a legegyszerűbb út ehhez természetesen egy gazdasági alapszak lenne, de ez azért nem kevés idő és pénz lenne (az önköltséges félévek miatt). Van itt esetleg olyan, aki egyből mesterszakra ment, vagy tudja, hogy ez hogyan lehetséges?


A) Egyfelől lehet-e úgy, hogy még folyamatban vannak a jogi tanulmányaim és a már elvégzett tárgyakat (pl.: mikroökonómia, makroökonómia, pénzügyi jog) elismertetem és akár plusz kreditpótlással jelentkezek?


B) Másfelől az egyetem elvégzését követően az osztatlan jogász szak elfogadtatható-e gazdasági alapszak helyett?



2022. aug. 20. 15:58
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

A mesterszak szakosodásra, specializációra való, nem egy szakma elsajátítására. Mivel (ha létezne is ilyen) a kreditpótlás eleve +1 év lenne, így ugyanott vagy az elvégzett éveket tekintve, viszont egy mesterszak konkrétan KEVESEBBET ér, mint egy alapszak (!).


Jól olvasod. Egy jogász szak + egy bármilyen gazdasági mesterszak nem ér annyit, mint egy jogász szak + egy gazdasági alapszak. Tehát a logikád eleve hibás. Ha gazdász szeretnél lenni, végezz el egy gazdasági alapszakot.

2022. aug. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
25%

Lehetséges eltérő mesterszakra jelentkezni, ezt csináltam én is idén (és éppen gazdaságira). Az első nem tudom, miről beszél, akár képzési területet is lehet váltani, ha van megfelelő számú előzetes kredit az alapszakról (esetedben osztatlan szakról.)

Az "A" opció nem életképes, mert mesterszakra csak meglévő diploma birtokában jelentkezhetsz.

A "B" opció már hamarabb, nyilván így akkor +2 évet ülsz majd az iskolapadban.

Most anélkül, hogy azt elemeznénk, melyik gazdasági mesterszak mennyire jó, itt egy "lightosabb", ahol kevesebb a matek:

[link]

9.4 pontban látod, milyen témában hány kreditet kell összekaparnod a jogászképzés alatt, hogy utána ezeket érvényesíthetsd a jelentkezéshez. Fontos, hogy ettől a mesterszak nem lesz rövidebb (sőt valószínűleg pár kreditet pótolnod is kell majd a félévente 30 kötelező mellett), de a felvételihez kellenek az előzetes tanulmányokat igazoló kreditek.

Van még egy "C" opció, hogy jogásszal párhuzamosan végzel egy gazdasági alapszakot (aztán majd meglátod, kell-e hozzá mester), ez ugye 1-1,5 évvel több, mint a mester, viszont a párhuzamosság miatt nem kell több ideig suliba járnod, ugyanakkor az a 3-3,5 év elég kemény lesz, amíg két szakot viszel egyszerre.

2022. aug. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

2. Arról beszélek, hogy én viszont a munkaerőpiacról jövök, és pontosan tudom, hogy ha meglát a HR-es egy olyan CV-t, hogy valaki mondjuk jogász MA + valami gazdasági MA vagy MSc, akkor az nem ér annyit, mint egy jogász MA + egy gazdasági BSc.


Persze az igaz, hogy ha ügyes a Kérdező és a CV-be csak a végzés évét írja be, nem azt, hogy mettől meddig járt, akkor ezzel el lehet rejteni, hogy nincs rendes alapszakja. Persze az interjún ettől még beéghet.


Azt se tudom mi nem világos azon 2-es, hogy ha a Kérdező 1 évet eltölt kreditpótlással, utána meg 2 évet magával a mesterszakkal, akkor az összesen 3 év. Ami pontosan vagy majdnem pontosan annyi, mint egy rendes alapszak.


Tehát összefoglalva Kérdező, jelentkezz egy rendes BSc-re és legyen belőled rendes szakember.


2-es amúgy te se hitegesd magad fölöslegesen, belőled se lesz teljes értékű közgazdász, mert nincs rendes alapképzésed. Az NKE amúgy se számít élvonalbeli egyetemnek, alapképzés nélkül meg pláne nem. A bolognai rendszerrel vissza lehet élni, de a tények nem hazudnak.

2022. aug. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

#3, de nem kell plusz évet tölteni tölteni a kreditpótlással, 5 év jogászképzésbe csak belefér félévente 1-2 gazdaságis szabvál.

Attól még, hogy te valamit tapasztaltál a munkaerőpiacon, még érvényes, amit írtam, technikailag lehetséges más mesterszakra menni.

Nem hitegetem magam, de tudod a kétéves mesterszak is ezerszer jobb, mint a semmi, plusz alap + mesterszak mindenképpen jobban néz ki, mint két alapszak. Az egyetemi oktatásnak egyébként sincs sok köze a rendes munkához, onnantól, hogy bejut az ember, úgyis a tanulni/fejlődni akarás, talpraesettség visz előre utána, nem az, hány diplomája van az embernek.


Egyébként kicsit ijesztő számomra, hogy név nélkül vagyok itt, és bár több kommentben említettem már az NKE-t, most nem írtam bele, mégis megismertél. Mennyi időt szoktál ezen az oldalon tölteni?

2022. aug. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
4. Nincs ebben semmi ijesztő, engem is könnyű megismerni, mert én meg folyamatosan az adattudományt és a marketing szakot népszerűsítem. 🤝
2022. aug. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!