Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Épp most bukok ki jogászképzés...

Épp most bukok ki jogászképzésről, mert lusta vagyok tanulni. Hova jelentkezzek következőnek?

Figyelt kérdés
Sikeresen bejutottam úgy az ELTE-re, hogy a kisujjamat se kellett megmozdítanom, szóval nem vagyok hülye, de rohadtul nem érdekel az egész. Ami érdekel az a történelem/régészet, de sokezredik történelemtanár/munkanélküli bölcsész nem akarok lenni. Mivel nincs kedvem nekifutni még egy 5 évesnek, ezért valami olyan kéne, ami alapképzéssel is ~nem sz#r~ munkalehetőséget biztosít.
2016. máj. 3. 13:33
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
A gyártósorra, mert csak a helyet pazarlod az egyetemen.
2016. máj. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Ha lusta vagy de jo agyad van, akkor menj a Muszakira, nem valo neked a bolcseszet :)
2016. máj. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

Pedig jó az a jogászképzés

Embereld meg magad és fejezd be

2016. máj. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha most bukik ki, akkor nehezen fejezné be...
2016. máj. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

Feleslegesen foglalod a helyet. Az a baj egyébként, hogy sokan csak divatból jelentkeznek valahova, de fogalmuk nincs arról, hogy miről szól az a képzés...

Ez mondjuk az oktatás és a politika együttes hibája, de most nem megyek bele.

2016. máj. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%
Az első évet én is elbasztam, de megtörtem. Lehet szeretni a jogot, miután megtaláltad azt, ami érdekel és akkor már annyira nem vészes. Viszont ha nincs így tényleg nézz más után. Ha nem érdekel más csináld a btk-t és közben gyakornokoskodj az mta-nal vagy bármi.. Nem csak a tanárság az egyetlen út onnan.
2016. máj. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem ne azzal próbálkozz, amit nem szeretsz. Keress egy olyan dolgot, ami érdekel lehet aktörténelmi témájú, vagy régész is. És menj ilyen témába önkénteskedni, akár valami munka mellett is, meg ilyesmi módon gyűjts tapasztalatokat és kapcsolatokat. Aztán ha kell a munkához, még el is végezheted az egyetemet, de ha nem is kezdhetsz akár kulturális közfoglalkoztatottként, és innen feltornázhatod magad. És így előrébb lehet, mint egy töri szakos 0 tapasztalat nélkül. Ezt tapasztalatból mondom neked. Én elvégeztem egy egyetemen egy olyan szakot, amit szerettem, de semmire nem mentem vele, aztán önkénteskedtem, alkalmi munkáztam benne, és végül is az életben szerzett tapasztalatok hozták meg, hogy most a szakmámban közmukázom. Innen remélhetőleg már fölfelé vezet az út. De sokat szenvedtem, mire rátaláltam arra, hogyan önkénteskedhetek, illetve hogyan léphetek előre.
2016. máj. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!