Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szeretnék megtanulni néhány...

Szeretnék megtanulni néhány nyelven, ti melyiket ajánlanátok ezek közül?

Figyelt kérdés
Angolul tudok. Németre, svédre, spanyolra, olaszra, esetleg franciára gondoltam. Úgy tudom, a spanyol könnyű. A német elég elterjedt nyelv, a svéd pedig nagyon érdekelne. Van még olyan, amit javasoltok?

2022. aug. 21. 00:45
1 2
 1/12 Isti22 ***** válasza:
42%

Szerintem csináld a svédet, mert az érdekel :)

Hasznosság szempontjából valóban a német lenne a legjobb választás.


Amúgy mind indoeurópai nyelv, nincs olyan nagy különbség köztük szerintem.

2022. aug. 21. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
Én a helyedben a spanyolt választanám, de igazából azt tanuld, amit szívesen tanulsz! :D
2022. aug. 21. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
44%

Nem könnyű a spanyol. Ez csak egy tévhit. Rosszul beszélni könnyű. Európában ez a legkevésbé hasznos. Spanyolország nem túl jelentős gazapaságilag, nincs is vele sok kapcsolatunk. Dél-Amerikával meg még ennyi sincs. Ellenben Olaszország az egyik legjelentősebb külkereskedelmi partnerünk. Sokkal több olasz cég van nálunk és a környéken, mint spanyol. Én inkább ebben a nyelvben gondolkodnék a spanyol helyett. Nem hiszem, hogy tervezel mondjuk Argentínában vagy Texasban élni, az átlag magyar nem. A francia többek között diplomáciai, üzleti karrierben jól jöhet. Szintén jobban, mint a spanyol.

A magyarok számára a német az egyik leghasznosabb nyelv. Az ilyen nyelvű országokkal van a legtöbb kapcsolatunk. Ide menekülünk ki jobban élni, stb. Rengeteg német nyelvet igénylő állás van.

A svéd igaz, hogy csak Svédországban használható, viszont a skandináv államok életszínvonala köszönőviszonyban sincs, a miénkkel. Egy ismerősöm nemrég tért haza Svédországból és abból, amit ott keresett, sorra vásárolja fel itthon a lakásokat, hogy majd ezeket kiadja és ebből éljen tovább munka nélkül. Németországban és Ausztriában is sokkal jobb az élet, mint itthon. A déli országok, mint például Spanyolország, nem fizetnek ennyit és nagyobb a munkanélküliség is.

2022. aug. 21. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Németet, svédet kezdeném el tanulni egyszerre az angol mellé.
2022. aug. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
35%
Svédet, olaszt, franciát csak akkor, ha munka vagy magánélet kapcsán előnyödre válna. Egyébként itt európában a német nagyon hasznos, és spanyolt is sok helyen használják.
2022. aug. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#3: Nem igazán értettél meg. Nem azért akarok nyelvet tanulni, mert anyagi hasznot remélek belőle.
2022. aug. 21. 13:44
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

3-asnál a pont, nagyon igazat ír!

egyrészt Spanyolo. földrajzilag is messzebb van, mint Olaszo., másrészt tényleg a legtöbb külföldi cég a német után az olasz Mo.-n.


egy fejvadásszal készített interjút olvastam, hogy ha a magyarok tudnák, milyen jelentős gazdasági-üzleti kapcsolatban van az ország az olaszokkal, sokkal többen tanulnának olaszul.


és az olasz könnyebb is, mint a spanyol.

egy elképesztően szexi, verőfényes, dallamos nyelv.


a svédnek nem látom sok értelmét, hacsak nem akarsz odaköltözni.

svédországban mindenki közel anyanyelvi szinten beszél angolul.

és a svéd nehéz nyelv!

2022. aug. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

kérdező, pedig a nyelvtanulás drága dolog, nemcsak pénzben, hanem időben és energiában is.

ha csak bele a nagyvilágba tanulsz, annak semmi értelme.

igenis, legyen tényező, h. mit nyersz vele a munkaerőpiacon.

vagy te vmi milliomos vagy, akinek mindegy?!

nyelvet ésszel kell tanulni, vagyis alaposan átgondolni, mi éri meg, mert sok áldozatot kíván.

2022. aug. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Mi az, most mindenki csak az anyagi haszon reményében csinál dolgokat?


#7: Én pont úgy tudom, hogy az olasz nehéz nyelv, míg a spanyol lényegesen könnyebb.

2022. aug. 21. 20:47
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért kellett a kérdezőnek lepontoznia. Azt kérdezted, hogy melyiket tanuld. Én leírtam, hogy szerintem a németet, meg a svédet egyszerre. A németet azért, mert lényegében az a második világnyelv, a svédet azért, mert nagyon érdekel. Erre lepontoz. Tudnám, akkor minek kell ilyen jellegű kérdéseket kiírni az oldalra. Tanuld amelyiket akarod akkor, senkit nem érdekel.
2022. aug. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!