Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szeretnék megtanulni németül,...

Szeretnék megtanulni németül, ezért lenne néhány kérdésem (? ) (kérdések lent)

Figyelt kérdés

Elhatároztam, hogy megtanulok németül. 6.-os vagyok, 13 éves. A kérdések:


1. Hány évbe fog telni, hogy eljussak alapfokra?

2. Az elég, ha naponta 4, és hetente 28-30 órát szánok rá?

3. Hány szót tanuljak meg naponta?, úgy, hogy az meg is maradjon sokáig? A 10 szót nagyon kevésnek találom....

4. Melyik a leghatékonyabb szótanulási módszer?

5. Melyik a leghatékonyabb nyelvtan tanulási módszer?

6. Tényleg nagyon nehéz nyelv? Nagyon nehéz a ragozás, a vonzatok? Mert mindenhol csak ezt hallom.

7. Tudtok ajánlani nagyon jó, nem 2012-es, vagy 2013-as német alapfokú nyelvkönyveket?

8. Tudtok ajánlani nagyon jó, nem hibás 2012-es, vagy 2013-as magyar-német vagy német-magyar kb. 700 oldalas szótárakat?

9. Tudtok ajánlani nagyon jó, nem hibás, minimum 2012-ben frissített oldalakat?


Egyébként szeretek nyelveket tanulni, több nyelvbe is kóstoltam már bele, csak hát bizonyos okok miatt abbahagytam őket. Nagyon jó a nyelvérzékem, szeretek nyelveket tanulni, új kultúrákat megismerni. Könnyen jegyzek meg dolgokat, gyorsan tanulok. Az iskolában is jó tanuló vagyok. Tudok is már néhány szót és nyelvtani dolgot németből. És terveim szerint, heti egyszer 1 órára fogok járni magántanárhoz is.


A válaszokat előre is nagyon köszönöm! :)



2013. jan. 30. 15:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Annyira nem bonyolult nyelv, szépen logikusan van felépítve a nyelvtanja, igazából meg kell tanulni és menni fog.

Én azt javasolnám, hogy kezdetnek 1-2 hétig mindössze annyit csinálj, hogy menjen a tv egy német csatornán és egyéb tevékenységeid mellett, hallgasd a nyelvet, hangzását, stb.

aztán vegyél csak a kezedbe könyvet.

Ha valóban napi négy órát tanulsz, akkor szerintem egész gyorsan pár hónap alatt eljutsz alapfogig.

Szavakat pedig szerintem úgy magold, ahogy jólesik, van mikor jól fog az agyad és több is menni fog, néha viszont a 10 is nehéz lesz. Lényeg, hogy minden nap ülj le kicsit és foglalkozz vele.

Sok sikert!

2013. jan. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nagyon köszi ezt a hihetetlenül gyors választ! o_O Ment is a zöld kéz! Írok privit!
2013. jan. 30. 16:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én is most kezdtem magamtól. Van amikor én is több órát foglalkozok vele (szótárazás, szó tanulás, nyelvtan megértése könyvből, internetről, 1-2 internetes szótanuló játék, példa mondatok írása, stb.) És észre sem veszem, de (főleg egy esős hétvégi napon) akár 6-8 órát is foglalkozom vele, (persze nem úgy hogy a íróasztalnál ülök ennyit 1 huzamban, hanem 3-4 részre osztva) de van olyan hogy napi fél-1 óra időm van csak rá, és sajnos olyan is volt hogy kimaradt pár nap, mert annyira beteg voltam, hogy még a könyvet sem volt kedvem kinyitni. Ahogy előttem is írták, ez nem fog mindig úgy menni, hogy akkor kötelezően X szót megtanulsz. Lehet hogy csak 5-10-et, de az is lehet hogy 40-et. Én még sosem számoltam :) Ja, a legfontosabb! A német nem nehéz nyelv! Csak valakinek könnyebben rááll az agya, valakinek nehezebben. Én előtte tanultam olaszt, kicsi kínait, latint, angolt, és szó szerint felüdülés volt a németet elkezdeni. Egyenlőre ne nagyon vegyél könyveket, csak pl. 1 nyelvkönyvet, (valami egyszerűbbet) hang anyaggal, munka füzettel. Hallgass német nyelvű rádiót (nekem most is az megy a háttérben), nézzél német nyelvű csatornákat, aztán ha lesz elég szókincsed (ha ilyen ütemben tanulsz akkor hamar lesz), és alapvető nyelvtani szabályokkal tisztában vagy, akkor olvass német nyelvű híreket (nem kell minden szót megértened, elég csak úgy nagyjából), és meséket, de inkább olyanokat amelyeket már olvastál magyarul pl. Brémai Muzsikusok.
2013. febr. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszike a választ, ment a zöld kéz!
2013. febr. 1. 18:04
 5/6 anonim ***** válasza:
Évvesztes vagy?
2015. febr. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a Lazán németül-t
2015. febr. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!