Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Római jog 1-re melyik jegyzete...

Római jog 1-re melyik jegyzetet javasoljátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most lettem első éves az ELTE-ÁJK-n és jelenleg a Római 1 összes nevű jegyzetet tanulom.

Erről mi a véleményetek?

Valaki vizsgázott ebből?

Vagy térjek át a Fecó jegyzetre, vagy a RJ1 diákkal ra? Elsősorban ELTE-s hallgatók véleményére vagyok kíváncsi.



#ELTE #római jog #ELTE-ÁJK #Siklósi Iván
2022. aug. 21. 18:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
Felesleges még így otthon nekiállni, várj vele az első előadásokig legalább.
2022. aug. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Én értem, hogy a szünet nagyon szép és jó dolog. Viszont nem erre vonatkozott a kérdésem :)
2022. aug. 21. 18:35
 3/18 anonim ***** válasza:
92%

Ha van olyan tárgy az ELTE-n, ahol a teljes anyag könyvben értelmesen, érthetően le van írva, az a RJ.

Találkozni fogsz majd bőven olyan tárgyakkal, ahol nincs használható könyv (itt kell majd a jegyzet), vagy még használható jegyzet sincs.

2022. aug. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
60%
2. Majd a vizsgák után legyen ilyen nagy arcod!
2022. aug. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszi a személyeskedést, nagyon segítőkész. Könyvet is használok alapvetően, de azért egy jegyzetről általában elmondható hogy sokkal áttekinthetőbb mivel kivannak dolgozva a tételek, és nyilván a lényeg van benne illetve meg vannak jelölve a minimumtételek.


Szóval a kérdés még mindig nyitott, ki az aki a Római 1 összes jegyzetből vagy más jegyzetből vizsgázott és melyiket tudja ajánlani?

2022. aug. 21. 19:28
 6/18 anonim ***** válasza:
90%
Mondjuk tankönyvet tanulj, ne jegyzetet. Jegyzet tele van hibákkal, és abból nem fogod megérteni. De végülis a te dolgod, abból tanulsz, amiből akarsz.
2022. aug. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Ez is volt már és nagyon köszönöm a tanácsot, tanulok tankönyvből is.

Viszont még mindig rohadtul nem adott senki a konkrét kérdésre választ.

2022. aug. 22. 09:26
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ami a HÖK Drive-on van, az mind jó kiindulópont. A legnagyobb hírneve a Fecó-jegyzetnek van, a tanárok is ismerik, noha nem mindenki rajong érte, ami a jegyzet alapjául szolgáló Földi-Hamza tankönyvre is igaz. Siklósi például néhány anyagrészt bővebben és részint máshogy is tanít, mint ahogy a császárbíbor tankönyvben áll. Válaszd ki az egyik jegyzetet, és esetleg írd át, pontosítsd, egészítsd ki magadnak a könyv és az előadások alapján! A legjobb módszer talán ez lehet, biztosan sokat tudsz vele tanulni. Siklósi diasorait még nagyon ajánlott mellé áttekinteni, de néhol Földi diasorai is tudnak segíteni. A minimumtételek hibátlanul és más tételekre való utalásokkal együtt is menjenek, a többinél némileg "felületesebb" ismeret is elegendő.
2022. aug. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
79%
Te tipik olyan lehetsz, aki már első nap öltönyben ül be előadásra.
2022. aug. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem használtam jegyzetet, csak amit én írtam, ahhoz néztem meg a diasorokat, és ahhoz írtam előadásról számomra lényeges dolgokat. Nem mertem kidolgozott jegyzetből tanulni.
2022. szept. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!