Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Madár és természetfüggő...

Madár és természetfüggő vagyok. Hogyan tudok ezzel kezdeni valamit továbbtanulásnál?

Figyelt kérdés
Milyen tanfolyamok léteznek, amivel eltudok helyezkedni majd ezzel az érdeklődésemmel a jövőben? Számomra fontosabb, hogy jól érezzem magam majd, mint meggazdagodjak. Természetvédelmi őrként nőként mennyi esély van elhelyezkedni, illetve nagyon nehéz elvégezni?
2022. aug. 22. 09:28
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Esetleg természetvédelmi mérnök? Sopronban van asszem ilyen képzés.
2022. aug. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A természetvédelmi őr/mezőőr nem nagy dolog. Én is el akartam végezni, de nem nagyon van rá lehetőség. Pedig nekem vagyonőri szakmám is van. Annyit tudtam meg fegyverismereti vizsgán egy ottani mezőőrtől, hogy a közterület felügyelethez kell jelentkezni, és onnan rakhatnak át mezőőri szolgálatra. A feltétel hozzá a mezőőri elvégzése, ami nem nagy dolog, némi jog, meg egy vizsga, meg a sörétes fegyvernemből le kell vizsgázni elméletből, gyakorlatból. Nekem meg is van három fegyvernemből a vizsgám. Meg most jelentkeztem közterület felügyelő képzésre. Nem tudom fog-e indulni. Mondjuk nekem ennyi előnyöm van, hogy én már második éve vagyonőr vagyok. Én is nő vagyok egyébként.

Mellékesen olyan nagy kereslet sajnos nincs természetvédelmi őrre/mezőőrre, szinte kihalásos alapon megy az egész.

Van még olyan is, hogy hegyőr, de az is hasonló kategória.

Ami még szóba jöhet: Túravezető(ez is egy rövid képzés), természetvédelmi mérnök, biológia bsc, majd utána szakosodsz ornitológussà például.

2022. aug. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Meg még az lemaradt, hogy lehetsz halőr, vagy halászati őr is. De nálunk a halőr az önkéntes alapon teljesít szolgálatot. A halászati őr meg szintén egy rövid képzés, ami hasonlít kicsit a vagyonőrihez.
2022. aug. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a részletes választ, szomorúan hallom, hogy kb. kihalásos alapon megy, bár valahol sejtettem.:(
2022. aug. 22. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!