Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha a generalizált szorongásom...

Ha a generalizált szorongásom miatt nem tudom folytatni az egyetemet, akkor megszüntethetik a tanulói jogviszonyomat?

Figyelt kérdés

Eddig két passzív félévet használtam el, de a kezelőorvosom úgy ítélte meg, hogy még nem állok készen az egyetem folytatására, ezért írtam egy kérvényt, hogy további passzív félévet vehessek igénybe, hogy folytathassam a pszichoterápiát, és a kezelést.

Megszüntethetik emiatt a tanulmányi jogviszonyomat?



2022. aug. 14. 14:50
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
9 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
A betegségedre való tekintettel könnyen elképzelhető, hogy a dékán méltányolja a kérvényedet és engedélyezi a plusz passzív félévet.
2022. aug. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha elfogadják a kérvényt, akkor nem
2022. aug. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Ahogy előttem írják. De amúgy nem tanulói vagy tanulmányi jogviszony, hanem hallgatói jogviszony.
2022. aug. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

És önmagába a betegségem miatt megszüntethetik a hallgatói jogviszonomat?

Amúgy a kérvény mellé mellékeltem szakorvosi véleményt.

2022. aug. 14. 16:26
 5/9 anonim ***** válasza:
94%
Dehogy. Az egyetemnek alapvetően semmi köze, hozzáférése az egészségi adataidhoz, nem tudnak a betegségeidről hacsak nem mondod nekik. Kivéve persze ha olyan szakon tanulsz, ahol van orvosi alkalmassági vizsgálat.
2022. aug. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Gyógytornász szakra járok, nálunk volt orvosi alkalmassági vizsgálat,de akkor nem szóltam a betegségemről amikor elkezdtem az egyetemet,csak később az igazgató rákérdezett egy vizsgán, amikor rosszul voltam, hogy mi a bajom, és akkor elmondtam, hogy generalizált szorongásom van.

Amúgy az orvosi szakvéleményen fel van ez tüntetve bno kóddal.

2022. aug. 14. 16:37
 7/9 anonim ***** válasza:
80%

#6: A betegséged miatt alapvetően nem szüntethetik meg a hallgatói jogviszonyod. Ez alól vannak kivételek, katonai és rendvédelmi szakokon, érthető okokból.


A betegséged viszont közrejátszhat abban, vajon megadják-e a lehetőséget további passzív félévekre. Ez az egyetem (pontosabban a kar) döntése, és rajtuk múlik, mit vesznek figyelembe.


Én azt javaslom, gondolkodj el azon, hogy ilyen fokú szorongás mellett neked való-e a gyógytornász szak! A gyógytornásznak határozottnak kell lennie, sokszor ellentmondva a betegnek - tudnád ezt kezelni? Vannak gyakorlatok, mozdulatok, amiknél elég vékony a határ a segítő terhelés és a sérülést okozó terhelés között - vajon tudnál elég erőt kifejteni ahhoz, hogy segíts vagy inkább csak "simogatnál", attól szorongva, nehogy sérülést okozz? Mindenképpen gondolkozz el ezeken és beszéld meg a kezelőorvosoddal!

2022. aug. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló.

Itt a passzív mozgatásra gondoltàl?

2022. aug. 15. 11:05
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is engedèlyeztek mar passziv fèlèvet egymàs Utah,bipoláris zavarom van. Most màr rendesen foytatom,levelezőn. Kitartàst,sikerülni fog!

2022. szept. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!