Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE-BTK honnan tudom hogy...

ELTE-BTK honnan tudom hogy egy nyelvi minor indít-e teljesen 0-ról képzést? Illetve mely nyelvek indítanak 0-ról képzést?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hallottam hogy indítanak ELTE-BTK-n olyan nyelvi minorokat ahol 0-ról indítanak képzést. Olaszt hallottam például, ami engem nagyon érdekelne.


Honnan tudom hogy biztosan indul-e 0-ról való felkészítés, és melyek azok a szakok ahol indulnak olyanok? Néztem a tanegységlistás dolgot, de szintfelmérést ír, pl olasznál, spanyolnál. Ez azt jelenti hogy indítanak teljesen kezdő 0-ról való felkészítést?


(Mert németnél pl írta konkrétan, hogy kell minimum B1-es szint.)



2022. aug. 24. 23:00
 1/3 A kérdező kommentje:
Kimaradt: a szintfelmérést azért írtam, mert ha esetleg van és mondjuk azt nem töltik ki akik nem tudják a nyelvet, akkor kezdő felkészítést kapnak majd az első évben?
2022. aug. 24. 23:01
 2/3 anonim ***** válasza:
37%
Ahol van szintfelmérés, az kötelező, és pont arra van hogy megbizonyosodjanak róla, megvan a szükséges előzetes nyelvtudásod a minorhoz. Szinte az összes nyelv minorhoz minimum középfok kell, nincsenek kezdő csoportok (tudomásom szerint az olasz az egyetlen kivétel, illetve az egzotikusabb, ritka nyelvek).
2022. aug. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Olasznàl kétféle minor van. Az egyik az, ahol olyanok vannak, akik tudnak olaszul és a főszakosokkal lesz órájuk. A màsik a teljesen kezdő minor. Ha elég jelentkező van biztos hogy fog indulni. És mindig sok jelentkező van így attól nem félnék, hogy nem indul.


Kezdőn teljesen alapról indul (olasz anyanyelvű tanárral, de nem kell tőle félni, megérti ha magyarul kérdezel) és a végén b1-ig jut el.


Van még portugál ami kezdő, de az sokkal szigorúbb, minden óràn kis zh (ami az elején könnyű volt, de a végén màr eléggé megterhelő) ês 80% felett kellett lenni félévkor, hogy folytathasd majd êv végén az alapvizsgànak is sikerülnie kellett. (Portugàl minorról vàltottam olaszra, de akkor még nem volt kezdő olasz.)

2022. aug. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!