Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kedves volt/jelenlegi egyetemi...

Kedves volt/jelenlegi egyetemisták! Tudtok tippet/tanácsot adni jegyzeteléshez?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Idén fogom kezdeni az egyetemet,már alig várom hogy elkezdődjön, egyedül egy dolog aggaszt, mégpedig az hogy előadásokon hogyan jegyzeteljek effektíven. Nem tudom hogy előadás közben mennyire lehet jó jegyzetet írni és közben a professzor előadására is odafigyeli úgy hogy megmaradjanak dolgok a fejemben. Lényegében annyit szeretnék kérni tőletek hogy osszátok meg velem hogy szerintetek hogyan lehet jó jegyzeteket készíteni, amikből aztán jól fel lehet készülni a vizsgákra. Egyébként mérnöki képzésre fogok menni. Minden tanácsot előre is köszönök!

2022. aug. 31. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Manapság általában feltöltik a tanárok a jegyzeteket az elearning portálra így a legtöbb órán jegyzetelni sem kell.


Ahol kellett ott meg ugyanaz a technika jó ami középsuliban, hogy lemásolod a diát plusz hallgatod az oktatót és kiegészíted az általa elmondott plusz infokkal.

2022. aug. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondanám, hogy a "lemásolod a diát" nem feltétlen egy jó döntés. Úgy értem, vannak tanárok (igaz, manapság nagyon kevesen), akik nem töltik fel sehova a diasort. Ez esetben tényleg célszerű leírni majdnem mindent, ami a dián van. De ha jelzik az óra vagy a félév elején, hogy itt vagy ott elérhető lesz az anyag, akkor elsősorban azt érdemes jegyzetelni, amit a tanár mond (illetve természetesen ti is rákérdezhettek, hogy tervezi-e feltölteni valahova az anyagot, ha magától nem mondja).

Egyébként semmi extra nincs az egyetemi jegyzetelésben, aki középiskolában tudott viszonylag jól jegyzetelni, annak itt is menni fog. Viszont nem fognak úgy megmaradni a fejedben a dolgok egy előadás alatt, mint a középiskolában, de nem is órán kell megtanulnod az anyagot, úgyhogy emiatt nem kell aggódni. Annyi legyen ezzel kapcsolatban a célod, hogy megértsd, amiről órán beszélnek, és később a saját jegyzeteid/feltöltött diasorok segítségével meg is tudd rendesen tanulni. Sok sikert! :)

2022. aug. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint feleslegesen paráztam túl ezt a témát :D köszi a választ
2022. aug. 31. 15:43
 4/8 anonim ***** válasza:
96%
Ha táblára ír, úgy jegyzetelsz, mint középiskolában. Ha gépen dolgoztok, gépre jegyzetelsz. Ha diasora van, akkor nem jegyzetelsz,elkéred a diákat, vagy kinyomtatod a diákat és arra vagy ha tudsz ilyet nyomtatás nélkül tableten/gépen, akkor úgy.
2022. aug. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az elején érdemes felvenned hangra az órát és csak azt leírni, amit a táblára ír a tanár. Amíg nem tudsz hatékonyan jegyzetelni (illetve húzósabb, szőrszálhasogatósabb tárgyaknál) szerintem ez egy jó módszer.


Ha már gyakorlottabb vagy, akkor tök fölösleges, épeszű ember nem hallgatja vissza az összes előadását, az tiszta mazochizmus. :D Egyébként én a legtöbb tárgyamra úgy jegyzeteltem, hogy megnéztem a kötelező irodalom oda tartozó fejezeteit és ahhoz már csak azt írtam, ami extrának tűnt, például feladatmegoldásokat, precíz definíciókat, bizonyításokat. Főleg matekból úgyis ülsz még otthon rajta és gyakorolsz, szerintem az a lényeg, hogy legyen pár levezetett feladatod kulcsfogalmakkal.


Viszont a jegyzet sokszor függ a számonkérés mondjától is. Volt, ahova precízen kellett tudni az elméletet, volt ahol típusfeladatot kértek, de olyan is, hogy le kellett írni a megoldás mellé, hogy milyen szabályok miatt csináltad azt a műveletet, amit.


Szintén mérnöki szak.

2022. aug. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%
Én ipadre jegyzetelek apple pencillel. Van az ipaden egy paperlike fólia, azzal úgy serceg/akadozik a toll, mintha papírra írnék. Readdle PDF Reader és Goodnotes 5 appot használok jegyzetelésre. De nálunk többnyire előre kiadják a PDF/eket a tanárok, így a PDF-re írogatok rá leginkább. Ezen olvasok, kiemelek könyveket is PDF-ben. Papír füzetem már nincs is.
2022. szept. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ui: innen jött az eredeti ötlet: [link]


De gondolkodom rajta, hogy elcserélem a kis ipadet egy 13 inches ipad prora, hogy nagyobb legyen a felület.

2022. szept. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát ez már régen volt, kb 20 éve, azelőtt se és azután se volt ilyenre szükségem, de akkor az előadás végére tisztában voltam vele, hogy hiába rajzoltam sokszínű golyóssal, és raktam minden lépéshez információt, én ezt két év múlva vissza nem tudom adni a jegyzeteim alapján. Így hát hazamenve leültem, és csináltam egy animált ppt-t. Az tökéletes volt előre-hátra pörgetni, felépíteni és lebontani
2022. dec. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!