Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha a tanítás egy szociális...

Ha a tanítás egy szociális szolgáltatás, tehát gyakorlatilag a diákok az "ügyfelek", akkor miért viselkedik úgy a tanárok egy része mintha a diákok a beosztottjaik lennének?

Figyelt kérdés
Ezt nem én találtam ki, ez egy alap fogalom és megállapítás a szociológiában, hogy a közoktatás egy szolgáltatás. Tudom azt is, hogy tanárnak lenni nagyon nehéz, főleg most, de szerintem ez a gond mélyebbre nyúlik vissza, tekintve a kommenteket egy gyerek- és diákjogokat taglaló cikk kapcsán (vagy akár egy egyszerű cikknél ahol tanár bántalmaz diákot).

2022. szept. 6. 14:59
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
68%

Ez csak a te percepciód. Sehol nem beosztottként kezelik a diákot.

Teljesen más a tanár - diák hierarchia, mint egy főnök-beosztott.

2022. szept. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Nem csak a beosztottként kezelésre, hanem akár az alap emberi tisztelet hiányára is gondolok itt. Nem feltétlenül a saját élményeimről beszélek, hanem rengeteg bántalmazásos eset van (szinte mindenki ismerhet vagy hallot eseteket).
2022. szept. 6. 15:10
 3/39 A kérdező kommentje:
Nem kell túl nagy dolgokra gondolni, abba gondolj bele, hogy némelyik tanár óráján nincs se evés, se ivás, se mosdóba való kimenet
2022. szept. 6. 15:20
 4/39 anonim ***** válasza:
75%

Rébuszokat nyomsz, konkrétumok nélkül....


"rengeteg", ja persze... megint csak alátámasztás nélkül...


ez a "mindenki tudja" az egyik legismertebb érvelési hiba.

2022. szept. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
Elolvastad a második üzenetemet? Vagy például neked sosem volt ismerősöd, akit üvöltve megalázott a tanár? Nincs ismerősöd, aki a Facebook posztjai vagy az öltözködése miatt bajba került volna? Vagy akinek azt mondták, hogy az iskola munkahely amikor belekötöttek valamilyen dologba? Beosztottakkal sem bánunk így, azonban némelyik tanár eléggé gyerekként vagy megalázóan bánik a diákjaival. Ha neked nem voltak ilyen élményeid, örülök, viszont más sajnos szembesült ilyesmivel. De ha belinkelt cikkekre vagy említett esetekre vagy kíváncsi, mindjárt linkelek neked néhányat
2022. szept. 6. 15:26
 6/39 A kérdező kommentje:
2022. szept. 6. 15:27
 7/39 A kérdező kommentje:
2022. szept. 6. 15:29
 8/39 A kérdező kommentje:
Szerintem az utolsó statisztika magáért beszél, de linkelhetek még
2022. szept. 6. 15:29
 9/39 anonim ***** válasza:
Szociális szolgáltatás?!
2022. szept. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:

2006-os cikk...??

Frissebbet nem találtál?

2022. szept. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!