Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha a tanítás egy szociális...

Ha a tanítás egy szociális szolgáltatás, tehát gyakorlatilag a diákok az "ügyfelek", akkor miért viselkedik úgy a tanárok egy része mintha a diákok a beosztottjaik lennének?

Figyelt kérdés
Ezt nem én találtam ki, ez egy alap fogalom és megállapítás a szociológiában, hogy a közoktatás egy szolgáltatás. Tudom azt is, hogy tanárnak lenni nagyon nehéz, főleg most, de szerintem ez a gond mélyebbre nyúlik vissza, tekintve a kommenteket egy gyerek- és diákjogokat taglaló cikk kapcsán (vagy akár egy egyszerű cikknél ahol tanár bántalmaz diákot).

2022. szept. 6. 14:59
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
52%

Egy fél szóval sem állítom, hogy nem történnek visszaélések. De hogy ez rendszerszintű lenne és mindennapos, na az egy ordas nagy hazugság!


Főleg mikor azt nem írják le, hogy mi történt előtte....


LEgutóbb is felmentették a tanárt, mert jogosan intézkedett a renittens diákokkal szemben..


[link]

2022. szept. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:
Igen, Dezső bácsi esetéről én is hallottam. Az hogy a visszaélések rendszerszintűek és mindennaposak, annak a bizonyításánál nem tudok egy összesítő, iskolákkal egyéni szinten foglalkozó statisztikával kínálni, de szerintem nem szükséges, ha az ember akár csak egy kommentszekcióra ránéz vagy sok ismerősével elbeszélget. Valahogy mindenkinek lesz egy sztorija, akár általános iskolából vagy máshonnan, ahol egy tanár diákjogokat sértett, ha nem is fizikai módon. Ha te vagy környezeted ilyet nem tapasztaltalt, az nagyon pozitív, de sajnos a tapasztalat (például a te kommentedben is "nem tudjuk mi történt előtte": akkor is feltennéd ezt a kérdést, ha egy banki alkalmazott vagy pincér pofozott volna fel valakit? Vagy egy főnök a beosztottjával? Vagy akkor oké a fizikai erőszak ha egy gyerekkel szemben csinálják?) mást mond. Lehet, hogy azok 2006-os adatok, de elég sokatmondó, hogy egy rész jelentetlen marad
2022. szept. 6. 15:49
 13/39 anonim ***** válasza:
Ugyanezek a nyígó kommentelők valahogy sose írják le, hogy ők miben voltak hibásak, ill. a reakció kiváltói.....
2022. szept. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:

12: írd már le, mi a hasfájásod!


Mi történt veled konkrétan???

2022. szept. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
Ha abból akarsz kiindulni hogy a tanítás egy szolgáltatás, a gyerekek nem ügyfelek, hiszen nem ők fizetnek a szolgáltatásért. (Ha elviszem a kutyámat állatorvoshoz, nyilván én vagyok az ügyfél.)
2022. szept. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:

ügyfél (főnév)


1. Fizető megbízó; egy vállalkozás, iroda megrendelője, segítségének igénybe vevője, aki fizet a szolgáltatásáért, amit kért.


Az ügyfél kérheti a hiányos szolgáltatás kijavítását. Nálunk első az ügyfél.



2. Intézkedést kérő személy, aki igénybe veszi egy hivatal, hatóság vagy intézmény szolgálatát.


Az ügyfelek fogadása csak munkanapokon zajlik. Az ügyfélnek ki kell töltenie az űrlapot.



3. Jogi: Képviselt személy; egy ügyvéd által helyettesített, illetve bíróság előtt megjelenő felperes vagy alperes.


Az ügyfél érdekeit kell védenem. Az ügyfél nem nyújtott be újabb bizonyítékokat.

[link]

Mivel a gyerek "veszi igénybe" a szolgáltatást, ez alapján ő is ügyfél

2022. szept. 6. 16:25
 17/39 anonim ***** válasza:

Csak jogászkodsz...


Bármiféle alapképzettség nélkül...


Tudod, nem mindegy, ha egy okos hülyéskedik, vagy fordítva... :))))

2022. szept. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:
2022. szept. 6. 17:04
 19/39 A kérdező kommentje:
Szociológiai fogalmakra hivatkoztam, a jogi részt belinkeltem.
2022. szept. 6. 17:04
 20/39 A kérdező kommentje:

Sehol sem állítottam, hogy bármiféle ilyesmi képzettségem lenne, nem én tettem ilyen kijelentéseket, hanem egy szakértő.

Amúgy szerintem a provokálás helyett a kérdéssel is foglalkozhatnánk, miután már kitárgyaltuk a létjogosultságát

2022. szept. 6. 17:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!