Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 1 hét után hagyjam ott az...

1 hét után hagyjam ott az egyetemet?

Figyelt kérdés
Elsőéves hallgató vagyok, most szeptemberben kezdtem el tanulni Budapesten és őszintén szólva úgy érzem, hogy nem bírom ez nem nekem való. Kolis vagyok szóval ez még csak rátesz egy lapáttal, sose voltam még kolis sose voltam még ilyen messze a családomtól és a barátaimtól. Igaz csak nem rég költöztem be de úgy érzem én így nem tudok élni, annyira fura. Az egyetemen eddig még csak pár órám volt igazából az tetszett, érdekes is volt a szaktársaim is jófejek de annyira hiányoznak az otthoni dolgok legszívesebben sírva fakadnék, itt hagynék mindent és hazamennék, kicsit megbántam, hogy nem az otthonom közelében lévő egyetemre jelentkeztem. Esetleg aki volt már hasonló szituációban, tudna segíteni? Mit tegyek, olyan kétségbeesett vagyok:(

2022. szept. 6. 21:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad otthagyni ilyen korán. Ezek a dolgok borzasztó nehezek a legelején, én is a 230 km-rel arrébb lévő Budapestre jelentkeztem és az elején nagyon sokat gondolkodtam azon, hogy jó döntést hozam-e.

Időbe telik míg megszokod és kialakulnak a dolgok, egy a lényeg, hogy emiatt nem szabad feladni. Hogy az én példámnál maradjak, az elején én sem éreztem jól magam távol a családomtól és az otthonomtól, viszont a januári mester felvételinél meg sem fordult a fejemben, hogy visszajöjjek a közelebbi egyetemre. Szóval meg lehet szokni és meg is fogod, csak hagyj időt magadnak!

2022. szept. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez még korai ahhoz hogy otthagyd. Szépen majd jönni fog minden magától, ne aggódj. Meg lehet szeretni Budapestet. Kicsit nagy, kicsit koszos, hangos, büdös, de ez is csak egy város a sok közül.

Az egyetem meg tök jó dolog, hidd el. Csináld végig a félévet, próbálj lazán hozzáállni. A lazaság nem azt jelenti, hogy akkor semmit nem csinálsz, hanem hogy ne stresszelj rá mindenre. Szépen jönni fog minden magától.

2022. szept. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, kicsit megnyugtattatok most:)

Eszembe se jutott, hogy simán tudnék beszélni egyetemen pszichológussal, szuperek vagytok, hogy mondtátok, köszi!

2022. szept. 7. 15:13
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne add fel ilyen hamar. Én első este sírtam az albiban miután elmentek szüleim, mert minden idegen volt. Aztán szépen belaktam a helyet. Ha van saját polcod/íróasztalod, rakj ki néhány otthonról hozott személyes tárgyat, de akár vásárolhatsz is néhány apróságot, ami otthonosabbá teszi a koliszobát.

Az órák tetszenek, vannak szimpatikus emberek, így szerintem be fogsz tudni illeszkedni és meg is szereted. Szervezz programokat az új szaktársakkal, nézz el a gólyáknak szervezett programokra is. Ha nem vagy egy bulis típus, akkor is meg fogod találni a társaságod. :)

Én a félévet megcsinálnám itt, aztán ha a végén még megvan a rossz érzés, akkor válts. Mindjárt itt a hétvége, sokszor már csütörtökön lehet menni haza, ne parázz és fel a fejjel. :)

Sok sikert!

2022. szept. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 xp ali ***** válasza:
100%
Ne hagyd ott. Semmiképpen sem. Mint írták, keress szakártő segítséget.
2022. szept. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Na sikerült megszokni az egyetemet?
2023. szept. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Igen, sikerült. Így utólag megbántam volna ha otthagyom, szóval ha valaki hasonló helyzetben van mint én voltam tavaly, kitartás az első pár hét után már tök jó lesz:)!
2023. szept. 17. 23:40
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!