Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 1 hét után hagyjam ott az...

1 hét után hagyjam ott az egyetemet?

Figyelt kérdés
Elsőéves hallgató vagyok, most szeptemberben kezdtem el tanulni Budapesten és őszintén szólva úgy érzem, hogy nem bírom ez nem nekem való. Kolis vagyok szóval ez még csak rátesz egy lapáttal, sose voltam még kolis sose voltam még ilyen messze a családomtól és a barátaimtól. Igaz csak nem rég költöztem be de úgy érzem én így nem tudok élni, annyira fura. Az egyetemen eddig még csak pár órám volt igazából az tetszett, érdekes is volt a szaktársaim is jófejek de annyira hiányoznak az otthoni dolgok legszívesebben sírva fakadnék, itt hagynék mindent és hazamennék, kicsit megbántam, hogy nem az otthonom közelében lévő egyetemre jelentkeztem. Esetleg aki volt már hasonló szituációban, tudna segíteni? Mit tegyek, olyan kétségbeesett vagyok:(

2022. szept. 6. 21:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
NE HAGYD OTT, hanem próbálj felnöni!
2022. szept. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%
Dehogy hagyd ott. Hamar megszokod, meglátod. Keress egy barátot a koleszban, akivel együtt lógtok. Az sokat segít.
2022. szept. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%

Nehogy ott hagyd egy hét után az egyetemet! Most honvágyad van, ez természetes. De te magad írod, hogy tetszenek az óráid, meg jófejek a társaid. Ez a lényeg, a többit meg majd megszokod. Vagy feladnád mindezt azért, hogy a saját ágyadban aludhass? Ha komolyan átgondolod, akkor szerintem te is érzed, hogy ez butaság lenne.

Szobatársaiddal mi a helyzet? Csoporttársakkal órákon kívüli programok vannak? Nem feltétlen lerészegedős bulikra gondolok, vannak, akik csak pl. kávézni ülnek be a többiekkel. Milyen gyakran tervezel hazamenni a koleszból? Nem tudom, hogy ez mennyit segítene, vagy megoldató lenne-e egyáltalán, de amikor otthonról utazol vissza a koliba, vigyél magaddal valami finom, anya/apa által készített kaját. Máris van valami, ami olyan, mint otthon. Esetleg vigyél fel képet a családodról, barátaidról, akárkiről vagy akármiről, ami hiányzik. Vagy pl. plüssállatot, meglepően sokan alszanak azzal ennyi idősen is. :)

Az új dolgokat néha nehéz megszokni, nekem is az volt. De most bepánikoltál, és nem gondolkozol reálisan. Adj időt ennek, valószínűleg meg fogod szokni, sőt, talán meg is fogod szeretni ezt az egészet. Ha a félév végén még mindig azt érzed, hogy ezt nem tudod még x félévig csinálni, akkor lehet, hogy érdemes átgondolni ezt, de ne akard két nap után otthagyni az egyetemet. Most ismerkedj, mind az emberekkel, mind a sulival, a tananyaggal, a várossal, aztán január/február környékén legfeljebb nekifutsz még egyszer ennek a kérdésnek.

2022. szept. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
5%
Nem hogy nem éreztem még csak hasonlót sem, de soha nem is hallottam ilyenről. Ja de, amikor általános iskolás voltam és az ötödikes osztálytársaim sírtak, amikor koliba kerültek (11 évesek..)
2022. szept. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem érthető, hogy honvágyad van. De ez az élet rendje, örökké nem lakhatsz otthon, butaság lenne most hazakullogni. Ahogy mondták előttem, rakj ki képeket, ha tudsz, menj haza gyakran eleinte. Idővel jobb lesz.
2022. szept. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%

Nézz körül a hirdetőtáblákon!

Sok egyetemen van támogató szolgálat a hallgatóknak, pszichológussal lehet beszélgetni, vagy mentor tanárok vannak, esetleg felsőbb évfolyamosok nyújtanak támogatást... ismerkedj, keress barátokat, valamilyen közösséget.

Ha vallásos vagy, megkeresheted a felekezeted szerinti ifjúsági csoportot. Ha nem vagy vallásos, csak közösségre vágysz, ide akkor is mehetsz, általában jó fej fiatalok, befogadnak akkor is, ha megmondod, hogy te "csak érdeklődsz".

2022. szept. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%
Előbb vagy utóbb mindenki átesik a szülői, gondviselést jelentő otthontól való elszakadáson. Van, aki ezt nehezebben viseli el, van, akinek könnyű. Láthatóan neked nehezebb. Ezzel a kihívással azonban megküzdeni jó, és nem megfutamodni előle. Én is javaslom, hogy keress az egyetemen közösséget, vagy pszichológust, ahol őszintén megoszthatod a szorongásaidat és vágyaidat. Próbálj a kollégiumban összebarátkozni valakivel. Tűzd ki magadnak azt a célt, hogy legalább az első félévet mindenképpen ki fogod bírni, s legfeljebb csak utána adod fel, ha ez alatt kiderül, hogy lelkileg végképp nem bírod, nem tudsz megküzdeni a kihívással. Az ilyen rövidebb távú célok lelki kezelése mindig könnyebb. Illetve hogy az efféle élet-átmenetek megértéséhez ajánlom Judith Viorst: Szükséges veszteségeink c. könyvét.
2022. szept. 7. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%

Ne pánikolj, nem veszítesz semmit. Járj haza gyakran, és ott töltekezt fel. Aztán gyere vissza, és akkor koncentrálj arra, ami Budapesten körülvesz. Ezernyi lehetőség. Tök jó a koli, van körülötted sok új ember, akikkel meg lehet ismerkedni. Nem egyedül vagy, ott vannak a szaktársaid, szobatársaid, meg akikkel egy konyhába tartozol. Beszélgess velük, légy nyitott. Menj el az egyetemi programokra. Sokszor szerveznek a gólyáknak csapatépítőket.

Ez az időszak arról szól, hogy új embereket ismersz meg, és kicsit önállósodsz.

2022. szept. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ott ne hagyd te gyerek, kemény legyél mint a kád széle
2022. szept. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy ott hagyd egy hét után az egyetemet honvágy miatt! Most kezdődik nálad az elszakadás otthonról, ami egy természetes folyamat, ennek meg kell történnie.

Érthető, hogy hiányzik a megszokott életed, szüleid, barátaid. DE!

A szüleid mindig hazavárnak, hétvégenként hazamehetsz. Ha most vagy első éves, akkor alihanem a barátaid is hasonló korúak lehetnek, szóval vélhetően többségük szintén egyetemre jár, más városba, vagyis nincsenek otthon már. Majd találkozol velük a szünetben, addig meg van chat, videóhívás, miegymás.

Amúgy meg barátkozz az egyetemen, kollégiumban is, biztosan találsz 1-2 embert, akivel el lehet menni kávézni vagy beszélgetni egy fél órát, máris nem leszel olyan magányos.

Egy hét után feladni nagy butaság lenne.

2022. szept. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!