Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nincs fix ötletem mivel...

Ha nincs fix ötletem mivel akarok foglalkozni akkor milyen szakra menjek?

Figyelt kérdés
Érdekel a gazdaság pénzügy,kereskedelem az üzleti élet, a jog is mindig közel állt a szívemhez de nem tudom hogy mit akarok fixen.
2022. szept. 7. 18:43
 1/6 A kérdező kommentje:
Talán még valamilyen jó mérnöki szak is
2022. szept. 7. 18:44
 2/6 anonim válasza:
53%
Amihez van érzéked is, amiben biztosan jó leszel.
2022. szept. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
24%

Ha nincs konkrét ötleted, akkor valamilyen általános, univerzális, de nagyon piacképes szakra menj, hogy semmiképpen ne bánd meg. Ilyenek például a pénzügy-számvitel BSc, a matek BSc, vagy a gazdálkodás és menedzsment BSc (vagy BA?).


Ha már most tudod, hogy okos gyerek vagy és szeretnél egy jó erős egyetemi alapképzést, nem csak maszatolást, akkor viszont érdemes jó erős matekos szakokra menni, mint pl. matek BSc, GPME, AK. Ezek mind tanulós szakok, de egyiket se fogod megbánni.

2022. szept. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
19%
Menjél jogra ha azt szereted amugy meg matekra kevesen vannak és csinálj phdt
2022. szept. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%
Közigazgatás-szervező lesz belőled, fixen ezt látom.
2022. szept. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Menj jogra. Ha pedig mégsem jön be, később is tudsz váltani. Én pl a 4. szakmámat szerzem épp, bár én minden szakmámat használom a munkámhoz.
2022. szept. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!