Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi történik ha nem veszek fel...

Mi történik ha nem veszek fel tárgyat az egyetemen? Pénzbüntetést szabnak ki vagy passzíválnak? Illetve ha kiiratkozom az egyetemről az egészségügyi biztosításom azonnal megszűnik vagy ennek van átfutási ideje?

Figyelt kérdés

Tavaly második félévben állapotos lettem és akkor nem tudtam kiiratkozni mert akkor nem lett volna meg a 2 aktív félévem. Most viszont nem tudom mikor kellene kiiratkoznom illetve hogy mikor kellene elkezdenem fizetnem magam után tb-t

A válaszokat előre is köszönöm

24L



2022. szept. 10. 04:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez abszolút egyetemfüggő.
2022. szept. 10. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel a tanulmányi hivatalt.
2022. szept. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az első kérdésedre nem tudom a választ (írj a TO-nak), de a TB-t a diákigazolvány lejárata után 45 napig még nem kell fizetni, utána igen. Tehát ha pl. tavasszal még kaptál matricát a diákodra, akkor az október 31-ig érvényes. Ezután még 45 napig sem kell semmit csinálnod, de december közepe környékén el kell kezdened fizetni a TB-t. Ugyanígy, ha most ősszel már érvényesítetted a diákodat, akkor az március 31-ig jó, tehát május közepén kell elkezdened fizetni. Ha már ezeknél korábban lejárt a diákod, akkor viszont hónapok óta nincs TB-d.
2022. szept. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ahogy az első is írta: egyetemfüggő
2022. szept. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy ki akarsz íratkozni?

Mert szerintem le lehet beszélni a TO-val, hogy passzíváltasd magad a köv. félévre. Két félévig tudsz egymás után passzív félévet vállalni. Ha megvan a két aktív, lezárt féléved szerintem a két félév utána passzívba járható út. Így ha a baba nagyobb lesz és netán úgy gondolod tudod még folytatni, nem kell újra felvételizni stb.

Ha pedig nem, még mindig ki tudsz íratkozni. De részletes dolgokat tényleg a TO-n tudsz intézni.

Illetve még az egyetemed honlapján lévő szabályzatok között keress részletesebb szabályzatokat. Abban le van írva sok-sok minden.

Ha megírod melyik egyetem, esetleg tudunk mi is nézni infót ha úgy gondolod. Vagy ha nem értesz valamit, beteszed ide és próbálunk segíteni.


Hát ha 2022. júniusában befejezted a sulit, úgymond, akkor szerintem már kell tb-t fizetni. Passzív félév is alatt kell fizetni tb-t, viszont ha majd utána az egyik félévben aktív leszel, akkor újra lesz és akkor szünetel, azt lehet majd jelenteni kell vhol. Annak utána kell nézni.

Persze ha passzíválsz.

Bár nem tudom tudsz e még ilyet intézni erre a félévre az egyetemeden, de ha úgy van és úgy gondolod mindenképpen próbáld meg szerintem. Ez egy esély, hogy tudd folytatni az egyetemet majd.

Majd írd meg ha intéztél valamit. Jól jön az infó másnak is. Illetve, hogy lássuk neked hogyan alakultak, alakulnak.


Őszintén kívánom hogy jól alakuljanak a picivel a dolgaid, de ne kelljen feladni az álmaidat sem egyben.

2022. szept. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ja és most olvasom a kérdésed elejét. Ők maguktól nem passziválnak szerintem. Te intézd el, hogy passzivált féléved legyen én azt mondom neked. Még szeptember 16 van, szerintem még el lehet intézni. Lehet esetleg kis késedelmi díjat kell fizetni, de az legyen a legkevesebb.

Két félévet tudsz passziválni egymás után. Én azt javaslom ezt a mostanit mindenképpen passziváld, aztán majd látod mi hogy alakul. De aztán tudod folytatni az egyetemet, és nem kell újra felvételizz.

Pont ezért (is) találták ki ezt a passzíválást, hogyha van valakinek valami olyan gondja, akkor ne kelljen kiiratkozni stb. pl.


A TB-t kell fizetni passzív alatt, de majd ha aktív leszel újra nem.

2022. szept. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezt találtam egy másik hozzászólásban.


"Az ingyenes orvosi ellátás nem a tanév végéhez, hanem a diákigazolvány érvényességéhez igazodik – szögezi le az adóhatóság. A tanulói, hallgatói jogviszony megszűnése után a diákigazolvány október 31-éig érvényes. Ez után még további 45 napig jár az ellátás, ha a jogviszony a megszűnése előtt legalább 45 napig folyamatos volt."


[link]


Tehát ez alapján, ha 2022. júniusában volt az utolsó féléved, volt érvényes diákigazolványod, akkor az októberig még érvényes, tehát van rá TB-d, illetve még onnan 45 napig. Ez azt írja.


Úgyhogy én szerintem van TB-d elég jó ideig, de utána ne felejtsd el fizetni, mert pikk-pakk összegyűlik és behajtják ha hat hónapig nem fizetted.

2022. szept. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ez egy 2021-es bejegyzés, tehát a TB összeg már több, de szerintem az infók még érvényesek.

2022. szept. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!