Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet aktív félévről passzívra...

Lehet aktív félévről passzívra váltani?

Figyelt kérdés
Szeptember 10-én kezdődött a levelező képzés második évfolyama. Bejelentkeztem aktív félévre, de a gyakorlati részét idén mégsem fogom tudni csinálni. Költségtérítéses képzésről van szò, már ki van írva a neptunban a költség de még nincs teljesítve. Tanulmányi osztályon elintézhető még egy hònapon belül aktívròl passzívra váltani? Volt már valaki hasonlò cipőben?

2022. szept. 22. 02:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg, hogy Neptunon a Kérvények közt nincs-e, amire erre vonatkozik, akár dékáni vagy valami hasonló kérelem.


De valóban legegyszerűbb ha felhívod a To-t és ők elmondják mit is lehet tenni, vagy tovább küldenek olyanhoz aki tudja.

2022. szept. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemtől függ, hogy meddig lehet passziváltatni egy félévet. Van, ahol október elejéig. Ha a költségtérítés befizetési határideje a kérvényed elbírálásáig lejár, nyugodtan fizesd be. Pozitív elbírálás esetén utólag visszautalják a befizetett összeget.
2022. szept. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Utólagos passziváltatás.Szokott lenni,de van hogy csak dékán engedélyezheti már.Az első 2 hétben minden további nélkül lehet általában.Ezentúlmenően már egyetem függő
2022. szept. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Az egyetemi kérvény leírásában az szerepel, hogy feltétele a kérelem elbírálásának, hogy be legyen fizetve az önköltség, bár még nem járt le a befizetési határidő. És visszautalni maximum az összeg 80%-át fogják. Viszont nekem diákhitel fedezi az önköltséget, ilyenkor a Diákhitel központnak utalják vissza? Találkoztatok már ilyennel, hogy csak a befizetett tandíj 80%-át utalják vissza egy passzív félévre? :/
2022. szept. 27. 14:24
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
#4: Személyes véleményem az, hogy ez egyszerre etikátlan és törvénytelen pénzlenyúlás. Passzív félévért pénzt visszatartani körülbelül olyan, mint ha egy web áruházban megtartanák a pénz egy részét egy lemondott termékért, amelyet ki sem szállítottak még. A vásárlástól való elállás esetén 100%-os pénzvisszatérítés jár, nem lehet kezelési költséget levonni. Én a helyedben panaszt tennék az Oktatási Hivatalban, mert a 20% visszatartása szinte biztos, hogy törvénytelen gyakorlat.
2022. szept. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!