Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jelentkeztem egy tanfolyamra,a...

Jelentkeztem egy tanfolyamra,ahol az alábbi dokumentumot kapom meg. "A képzés tanúsítvánnyal zárul, melynek birtokában képesítő vizsga tehető és képesítő bizonyítvány szerezhető."Ilyen képesítő vizsgát hol tudok szerezni és mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Kutyakozmetikus szakmáról van szó.

Ha megszerzem a képesítő bizonyítványt akkor már dolgozhatok a szakmában?



2022. szept. 24. 13:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez valami olyasmit jelenthet, hogy a tanfolyamon magán nincs vizsga, de ha akarod a rendes papírt, akkor elmehetsz a központi OKJ-s vizsgára, mert megtanítják, ami ahhoz kell.


Az, hogy milyen papírral mehetsz el dolgozni, a munkaadón múlik. Ha elfogadja a tanfolyami tanúsítványt, akkor az is elég. Ha viszont saját kutyakozmetikus vállalkozást akarnál indítani, akkor ahhoz kelleni fog a szakmai végzettséget igazoló papír.

2022. szept. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A képesítő vizsgát akkreditált vizsgaközpontokban lehet letenni és bizonyítványt adnak a végzettségről. Érdeklődj a képzőhelyeden tudniuk kell az ilyen vizsgaközpontokról.
2022. szept. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
A mostani rendszerben ez azt jelenti,hogy ahol oktatják, ott lesz egy ún.modulzáró vizsga (nálunk így hívták),amivel a képző intézménynél tanultakat lezárjátok. Ha ez sikeres (ált.60%-on felüli eredmény kell), akkor mehetsz az állami képesítő vizsgára, ami plusz vizsgadíjat jelent a tanfolyam költségén túl. (Nekem pl.a központi vizsga többe került az online tanfolyamnál.) A független vizsgaközpontokban lehet már csak "hivatalos" képesítést szerezni,ami az oktató intézménytől eltérő helyszín lesz, független vizsgáztatókkal (az oktatód már nem vizsgáztathat ebben az új rendszerben). Én más tanfolyamot végeztem, de vszínű,hogy a rendszer az rendszer :) Ha egy tanfolyamhoz tartozik államilag akkreditált központi vizsga, akkor a jobb helyeken csak annak bemutatásával szokták foglalkoztatni a munkavállalót (legálisan... :)). Gondolom ebben a szakmában is majd a tananyag része lesz,hogy milyen dokumentummal vállalhatsz munkát. Az én képzésemnél órai tananyag volt. Remélem, tudtam segíteni! Hajrá!
2022. szept. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
60%

Tanfolyam: Google-ba beírod: "kutyakozmetikus tanfolyam/képzés", és adja a találatokat.

Pl.: efeb.hu, okjakademia.hu, alfakepzo.hu,2007kapos.hu, pannonkincstar.hu , stb.; itt úgy láttam, hogy indulnak ilyen kepzesek. Hogy mennyiért? Mindegyik más összegben. EFEB-nél pl.152 ezer Ft az 5 hónapos e-learning, de a Pannonkincstarnal 240 ezer Ft a 3 hónapos képzés. (A modulzárónak valahol külön díja is van a tanfolyamon kívül). Érdemes jól körülnézni...


Központi vizsga:

ikk.hu, itt lesznek a vizsgaközpontok és elérhetőségeik. Biztosan tudnak segíteni, hogy melyik városban lehet majd vizsgázni, melyik központban.


Központi e-mail cím: iroda@ikk.hu

Központi telefonszám: +36 30 014 4404


A központi vizsga ára eltérő lehet központonként. A Budapesti Független Vizsgaközpontban 4 árkategória van a vizsgadíj 49-74 ezer Ft között, de nem biztos, h kutyakozmetikusit szerveznek.

[link]

2022. szept. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


4-es válaszoló: Kerestem a Googlen csak nem találtam.És nem kutyakozmetikus tanfolyamot keresek...az már megvan.

Azért kösz.

2022. szept. 27. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!