Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Matek középfokú érettségit...

Matek középfokú érettségit meg lehet irní 5-re csak egy év gyakorlással?

Figyelt kérdés
Elhatároztam ,hogy egyetemre szeretnék menni. A májusi érretségin éppen hogy átmentem 25-ponttal matekból, annyira untam már az iskolát, hogy nem érdekelt az egész és szinte semmit nem tanultam. Angolból van már egy emelt 5-ös.Elektro és Automatikai ismeretekből is tervezek egy emelt szint 5-öst szerezni de úgy látom, hogy erre képes leszek, ilyesmiből akarok mérnökit. Egy év alatt kb naponta mondjuk 4-5 óra gyakorlással lehetséges elérni egy 5-öst középfokún? Mi erre a leghatékonyabb módszer? Ha májusi nem sikerül akkor majd októberben újra írom de akkor valószínű hogy kimarad egy év, ilyen esetben talán az emeltel is megbróbálkoznék, hogy minnél több pontom legyen és egyre nagyobb esély bejutni egy egyetembe, de ilyenkor valószínű több időm jutt mivel most egy technikusi évem van hátra. Az nekem a lényeg ,hogy egyetemre jussak és ha lehet akkor ne legyen fizetős.
2022. szept. 24. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyban függ attól, hogy milyen alapokkal rendelkezel.


Középen nem nehéz jó eredményt elérni, hogyha az ember tisztességesen készül rá. Persze ehhez az kell, hogy az ember nem adja fel az első bukkanó előtt.

2022. szept. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Az előző évi érettségiket kell megoldani.Az szerintem sokat segít.
2022. szept. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
kb majdnem semmi alap. Alig tudok valamit az elmúlt 4 éveből és ez a baj, de nem hiszem azért mert nincs meg rá az eszem inkább az, hogy matekból tanultam a legkevesebett.
2022. szept. 24. 20:20
 4/7 anonim ***** válasza:
Én egyik évben megbuktam matekból, a következőben pedig tele voltam ötössel. Azt tapasztaltam akkor, hogy az volt a baj, hogy nem volt egy erős alapom. Szerintem neked is azt kéne, hogy az alapoktól elkezdeni újra. Persze nem a szorzótáblától.
2022. szept. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%

Igen, egy év alatt fel lehet készülni a közép matekra erős ötös eredménnyel.

Emeltre nem biztos hogy elég 1.5-2 év, már csak a szóbeli miatt sem. (Emelt matekon ugyanis van szóbeli is, az meg elég húzós.)

2022. szept. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ha ilyen nehéz az emelt akkor megpróbálom inkább a magyart és a történelmet is középszinten 5-re javítani. Elektrotechnika és Automatikai ismereteket át kell ismételni és a tranzisztoros részt megtanulni és szerintem emelt szint nem lesz probléma.
2022. szept. 24. 21:55
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt szabadjon megjegyeznem, bármilyen mérnöki képzés egyetemi matekkal indul. Ha nincs egy jól begyakorolt alaptudásod hozzá, vért fogsz hugyozni minden félévben az érettségi után.

Szóval ne csak az érettségi ötös legyen a cél matekból, hanem egy biztos tudás.

2022. szept. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!