Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Codecool vagy más programozói...

Codecool vagy más programozói tanfolyam mégri ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Szóval első éves egyetemista (SZE) vagyok, de nagyon nem vagyok megelégedve az oktatással amit kapok és meg is bántam, hogy erre az egyetemre jelentkezem, ezért jövő szeptemberben szertném újrakezdeni egy másik egyetemen (BME). Szeptemberig nem szertnék tétlen maradni ezért letenném a jogsit és dolgoznék is és ez idő alatt, de azért szeretném képezni magam így arra gondoltam, hogy a Codecool-os kurzust, vagy valamilyen programozói tanfolyamot elvégeznék. Erról szertném kikérni a véleményeteket, hogy egyáltalán van-e értelme ennek. Emelt informatika érretségin max pontos lett a programozásom Java-ból és szeretek is programozni. A válaszokat/véleményeket előre is nagyon köszönöm!

2022. szept. 30. 17:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jobban megérné ha valami java-s képesítést hoznál össze, főleg ha tudsz angolul, magad is meg tudod tanulni.
2022. szept. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem igazán érzem Codecool szükségét, főleg hogy egyetemen vagy. Arról nem beszélve hogy ezek általában baromi drága képzések. Ha már megvan a Java alapod akkor pedig csinálhatnál projekteket amikkel fejleszteni tudod a jelenleg meglévő tudásodat.
2022. okt. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
20%

"Szeptemberig nem szertnék tétlen maradni ezért letenném a jogsit és dolgoznék is és ez idő alatt"


-És ez kit érdekel?



"arra gondoltam, hogy a Codecool-os kurzust, vagy valamilyen programozói tanfolyamot elvégeznék."


-Sokkal jobban jársz ha otthon magadtól gyakorlod a programozást. Az ilyen gyorstalpaló fosok se piacképes tudást nem adnak se az általuk kiállított papír nem ér semmit a munkaerőpiacon, cserébe jó drágán árulják a kurzusukat, amit teljes mértékben el tudsz sajátítani otthoni tanulás révén

2022. okt. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

3-as lehet hogy egy kicsit hülyén fogalmaztam, de a munkát meg a jogsit azért írtam bele, mert ezek azért elég sok időt vennének el és az ezek melletti időmben lenne-e értelme egyáltalán egy ilyen kurzust végig csinálni egyetem előtt.

2022. okt. 2. 19:29
 5/12 anonim ***** válasza:
Ilyen tanfolyamokat akkor kell csak csinálni, ha a céges küld rá. Túlárazott, semmit nem nyújtó lehúzások. A papír amit adnak meg nem államilag elfogadottak, tehát csak a felesleges infók bővítésére jók az önéletrajzban.
2022. okt. 21. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem hasznos a bootcamp, de csak akkor, ha utána elkezdesz juniorként dolgozni valahol. Illetve ha dolgozol és jogsit is csinálsz, akkor túl sok időd sem lesz. Inkább az Udemy vagy hasonló oldalon nézz ki egy kurzust, az töredék áron van, mégis van valamilyen visszajelzés és motiváció. Esetleg hackerrank vagy hasonló oldalakon fejlődj/tartsd szinten a tudásod.
2022. okt. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 SZücsöm válasza:
49%

Az itt leírtakból a válaszolók többségének fingja sincs arról hogy hogyan működik a codecool.


Ha fiatal vagy (nem rég érettségiztél) és úgy érzed hogy van kedved, affinitásod, sok időd az egyetemhez akkor menj az egyetemre.


Ha ezekből valamelyik nem áll rendelkezésedre (idő itt is kell de kevesebb) + úgy érzed hogy kell valamiféle útmutatás ahhoz hogy képes legyél elindulni valamiféle programozói karrier irányába, örülnél egy állás garanciának és nem sajnálsz akár utólag 2,5 - 3 millió ft-t kiperkálni akkor codecool.

Otp,K&H,Raiffaisen,Vodafon,Morgan Stanley és sok más cég folyamatos partnerei a codecoolnak.



A codecoll megkönnyítené a dolgod. De ha már most is eligazodsz it-n belül(tudod mit kell tanulnod ahhoz hogy felvegyenek junior fejlesztőnek valahová), vagy alapból tehetséges vagy e téren, esetleg az előéleted miatt van gyakorlatod akkor nincs szükséged a codecool-ra.


Így nincs állásgarancia, de milliókat megspórolsz + nem kell fél évig minimálbérért dolgoznod és szerintem rövid távon többet keresnél.


Codecoolba általában azok mennek akik már évek óta más területen dolgoznak(már nem opció az egyetem akár több okból is), és szeretnének programozónak áttanulni. Óvónők,hr-esek,klímaszerelők,rendőrök,mérnökök,fogtechnikusok stb.

Olyanok is vannak jópáran akik bepróbálkoztak az egyetemmel, de nem bírták.Az egyből érettségi után codecoolba menők száma a legkevesebb, de ez sem ritka.


Tehát ha egyetemre akarsz menni akkor eszedbe se jusson a codecool, max ha utólag úgy érzed hogy a felsőoktatás nem neked való, vagy ha túl nehéz a tananyag akkor gondolkozz el azon hogy a te helyzetedben a codecool-os oktatás vagy a self learning a neked megfelelőbb módszer.

2022. nov. 1. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%
A codecool marketingesének ajánlásával. -ezt lehagytad a végéről töki.
2022. nov. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 SZücsöm válasza:

8 Csak akkor ha a szövegértésed egy 8 éves szintjén van öcskös.


Ha egy 10 éves szintjét elérné akkor eggyértelművé válna számodra is hogy azt tanácsoltam a kérdezőnek hogy ne menjen a codecoolba mert neki a leírásából következtetve semmi szüksége nincs rá.


Ha egy 13 éves szintjét érné el a szövegértésed akkor azt is értelmezted volna hogy azt is írtam: sok embernek még ha nem is akar egyetemre menni, akkor sincs semmi szüksége arra hogy 3-4 millió forintot befizessen útmutatásért és állásgaranciáért. Konkrétan meg is fogalmaztam hogy kiknek nincs rá szüksége.


Tehát vagy ne legyél lusta és olvasd végig a hsz-t amire válaszolsz, vagy felhívnám a figyelmed az önfejlesztésre szövegértés terén, esetleg ha tényleg 8 éves lennél vagy csak egy büdös lábú troll akkor figyelmenkívül hagyhatod ezt a válaszom.

2022. nov. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem kell ennyire felkapni a vizet, kölyök. Mondjuk ez a 8 évesezgetés nagyon az alja, nem illik bele a magasröptű magyarázkodásodba.
2022. nov. 2. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!