Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2 dolog lenne. Miért hívják...

2 dolog lenne. Miért hívják egy adott egyenlet megoldásait gyököknek? A 2. Egy feladat (csak útmutatást szeretnék, hogy jó irányban gondolkodok-e). Egy 10/3 hektár nagyságú területet 12 tehén 4 hét alatt legel le egy 10 hektár nagyságú területet

Figyelt kérdés

21 tehén legel le 9 hét alatt, hány tehén legel le egy 24 hektáros területet 18 hét alatt? Én abból indultam ki hogy

12*4*×=10/3

21*9*y=10

18*t*z=24

(X,y,z az azt fejezi ki, hogy egy tehén 1 nap alatt mennyit legel le, t a tehenek száma)

Azt is fel lehet írni, bár nem tudom, hogy van e értelme

(4+9+18hét)*(12+21+tdb tehén)*n=112/3

N olyan mint az xyz csak az összes tehénre vonatkoztatva. Jó irányba gondolkodok?



2022. okt. 2. 15:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Az arabok is hasonlóan nevezték, mikor át lett véve. Elvileg kicsit félrefordították, mert olyasmi volt az eredeti jelentése, hogy "alapzat".


A feladatban számomra az a furcsa, hogy x-re és y-ra más szám jön ki. Akkor a második tehéncsorda az más ütemben csinálja? Akkor nincs semmi alapunk következtetni a harmadik tehéncsorda legelési ütemére ezekből.

2022. okt. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát ez a bajom nekem is, de létezik a feladat emeltatekos könyvbe benne van...
2022. okt. 2. 21:15
 3/3 A kérdező kommentje:
Emelt matekos*
2022. okt. 2. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!