Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen tanfolyamra kéne...

Milyen tanfolyamra kéne beiratkoznom ha ilyen munkát keresek?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon introvertált vagyok. Olyan munkát keresnék amit minél kevesebb ember között tudok végezni. Egy év alatt szeretnék kitanulni valami olyan szakmát ami valamilyen szinten érdekel is és kevés emberrel kell majd beszélgetnem / találkoznom.

Ez mellett cukrász a szakmám amit szeretek de kellene mellette egy másik állas is mert ezt itthon végzem de anyagilag is jól jönne egy plusz munka és a hét eleje általában szabad és szeretném kihasználni.

Ezzel nincs bajom ha csak 5-10 percet vagyok 1-1 emberrel (ameddig rendelik a tortákat + amikor elviszik a megrendelést). De nem jut eszembe olyan munka ahol rugalmas az időbeosztás és keveset kell emberekkel kapcsolatba lépni.

25l



2022. okt. 3. 03:00
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Introvertáltnak lenni egy dolog, hagyni magad bekorlátozni ezáltal pedig egy másik. Vagy nem megfelelő szót használsz és valójában szorongásra gondolsz?


Introvertált vagyok én is, szeretek egyedül lenni, de ha a munkámban van napi 1-2 óra megbeszélés, attól nem érzem rosszul magam. Szorongó ismerősöm a webkamerába sem tud belenézni, mert számára az ijesztő, nem arról van szó, hogy nem szívesen beszél emberekkel, hanem arról, hogy rosszul van tőle, ha rövid időn túl csinálnia kell.


Első körben az a kérdés, hogy nem akarod, vagy nem tudod megtenni, és ha mentális probléma van, akkor kezelésre van szükség.


A második szakmát illetően pedig az elsődleges kérdés az, hogy mi az, ami igazán érdekel és nem az, hogy mennyit kell közben beszélni. Mi az, ami tényleg érdekel?

2022. okt. 3. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Konkrétan szorongás fog el ha arra gondolok, hogy el kellene mennem olyan helyre dolgozni ahol állandóan egy csomó emberrel találkoznék, viszonylag jó kapcsolatot kellene velük ápolnom, stb.

Engem az tölt fel ha itthon lehetek azért is nem cukrászdában dolgozok hanem itthon sütök ahogy kell. Engem ez tölt fel.

A cukrászatot imádom csinálni, semmi gondot nem okoz az az idő amit ezzel kapcsolatban kell emberekkel töltenem, még kedves is tudok velük lenni amennyi időre kell. (Hosszú órákon át türelmes, kedves sem tudnék lenni az emberekkel)

Viszont ha lenne ez mellett valami olyan munka amit itthonról lehet végezni (azért is írtam, hogy járnék szívesen ezzel kapcsolatban tanfolyamra ha kell) mert akkor kitanulnám és a cukrászat mellett tudnám azt is dolgozni.

Igazából bármi jó mert a cukrászatot ha csinálhatom mellette az nekem már elég, mivel azt szeretem kb hobbiként tudom felfogni nem munkaként. Csak mivel egy kisebb városban élünk ez nem hoz be annyi pénzt, és örülnék egy másik munkának.

Járok szakemberhez egyébként ezzel a szorongásos problémámmal, de jelenleg szakmát szeretnék találni ami otthonról végezhető pl hogy azt kitanulhassam.

Ha már lenne 2 olyan munkám ahol annyira nem kell közvetlenül emberekkel foglakoznim az maga lenne számomra a csoda!

2022. okt. 3. 04:53
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
A cukrászatban pontosan mit szeretsz? Milyen a kreativitásod, kézügyességed? Számítógéphez mennyire értesz? Angolul mennyire tudsz? Szóba jöhetnek olyan szakmák, mint UI design, webdesign, grafika, és társai?
2022. okt. 3. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
ajánljátok már még egy leendő kőművesnek is az informatikát :D Tényleg nem hiszitek el, hogy van akit nem érdekel a kockulás napi 10 órában?
2022. okt. 3. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Otthonról végezhető munkát akar. SZerinted mit lehet otthon csinálni, ha embert se akar látni? A lélegzésért még nem fizetnek neki sem. Valamit elő kell állítani, fizikailag vagy digitálisan. És igen, ha egy kőműves emberi kontakt nélkül akar megélni, ajánlani fogom neki az IT-t, mert kva sok a munka és jó a fizetés.
2022. okt. 3. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szabásminta szerkesztés, szabás-varrás?
2022. okt. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!