Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha az érettségin magyarból...

Ha az érettségin magyarból idézni kell, akkor hogyan idézzek, ha nem fér ki az egész mondat?

Figyelt kérdés

Ez mindig is probléma volt minden iskolámban, hogy akármilyen apró betűkkel írtam, a kihagyott részre a válasz fele sem fért ki. Az meg már mellékes, hogy a tanár nem tudja elolvasni az apró betűket. Érettségi feladatsorokban csomószor van, hogy idézni kell az állítást bizonyító mondatot és akármilyen kicsiben írom, egyszeráen nem fér ki.

ilyenkor mi a teendő?


2022. okt. 3. 14:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Érettségin kérhetsz tisztázati lapot és azon folytathatod a feladatot, ez ugyanolyan értékű, mintha kifért volna.
2022. okt. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
ja értem. és tisztázati lapon hogyan kell jelölni, hogy melyik feladathoz írtam? Csak leírom, hogy 1. a: és írom a teljes választ?
2022. okt. 3. 14:35
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy, hogy hogyan jelölöd, csak egyértelmű legyen.

Ha leírod mellé a feladat számát (és az alfeladat betűjelét), az bőven elég.


Viszont nagyon fontos, hogy arra a lapra neked kell ráírnod, hogy tisztázati lap, és a füzet elején be kell írnod a rublikába, hogy mennyit adsz be belőle, csak így lesz értékelhető a lap.

A másik lehetőség, hogy ha egy lapon csak gyakorolni akarsz, az piszkozati lapnak minősül, erre is rá kell írnod, és a füzet elején be kell írnod a darabszámot (vagy egyszerűen nem adod be, de a szabályok szerint azt is be kell adnod). A piszkozati lapon szereplő írások nem értékelhetőek.

2022. okt. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!