Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Matematikából felmentést hogy...

Matematikából felmentést hogy lehet intézni esti tagozaton? Idén fogok érettségizni, de sajnos matekból nem értek egy szót sem, hiába figyelek oda az órán.

Figyelt kérdés
2022. okt. 4. 09:53
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Magántanárhoz fordulj sürgősen.
2022. okt. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ma is fogunk dolgozatot írni a számtani sorozatokból, előre félek. Hiába a múlt órán tanultuk, nem emlékszem már semmire sem.
2022. okt. 4. 09:55
 3/6 anonim ***** válasza:
92%
Mondjuk neten annyi lehetőség van ma már gyakorlásra, arról nem beszélve, hogy otthon kell gyakorolni, nem csak az órákra bejárni. Magántanár kell így, meg persze önszorgalom. Felmentést akkor kaphatsz, ha megállapítják, hogy diszkalkuliás vagy, de akkor másik érettségi tárgyat kell választanod, ráadásul ennyi év alatt nem tudom hogy nem buktál osztályt, ha tényleg nem megy, és miért nem intézkedtél már előbb, ha tényleg olyan reménytelen a helyzet. Egyébként, nekem mondta már tanár, hogy szerinte diszkalkuliás vagyok, de azért sikerült egy hármas érettségit összehoznom, meg később egyetemen is átmenni néhány matekos tárgyból, ami volt.
2022. okt. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%

Így van, ha diszkalkuliád lenne, az már kb. általános iskolában kiderült volna, és kaptál volna felmentést.


Szíre-szóra nem adnak senkinek felmentést.

2022. okt. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van ismerősöm, akit nem vizsgáltak akkor még diszkalkuliara, és bár az igyekezete miatt mindig kapott egy kegyelemkettest, az erettsegije nem lett meg.

Pár éve úgy volt, hogy estin már ki kellett fizetni a vizsgálatot, de szerintem megéri, ha draga is, inkább, mint az életben ne legyen ezért érettségid. Viszont ha már volt lezárt 12. évfolyamos matek jegyed, onnantól fizetos vizsgálatra sem volt lehetőség, az én ismerősöm ezért bukta el. Gyorsan tájékozódj róla, hol van ilyen és intézd!

Ha nem kapod meg, akkor meg az első részre gyúrj, abból meg a második részben egy egyismeretlenes egyenlet megoldásából már megvan a kettes szóbeli nélkül is.

2022. okt. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
84%

Ha újrakezdhetném, mindenképp felmentetném magam, akkor érettségi előtt nem sokkal is.

nappali gimiben buktam matekból, majd estin vért izzadva átmentem ugyan, de úgy, hogy folyamatosan matetanárhoz jártam (a 4. volt, aki magyarázni is tudott), és szinte csak matekot tanultam, ezért majdnem minden 2-es lett.

gyakorlatilag a tinédzseréveim azzal mentek el, h gyakoroltam a sok felesleg ökörséget matekból, jellemzően olyan beképzelt matektanároktól, akik szerinte aki csak gyakorolni kell ,viszont ők még középfokon is alig gagyogtak idegen nyelven.

szóaval én a helyedben minden követ megmozgatnék, ha teljesen reménytelennek érzed a dolgot.

2022. okt. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!