Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyikkel jár jobban az ember?

Melyikkel jár jobban az ember?

Figyelt kérdés

2022. okt. 4. 18:07
A kérdező szavazást indított:
Építészmérnök
Közlekedésmérnök
9 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
Viccet félre téve , jó szándékkal ìrom, kiválasztottál két olyan mernök szakot , amivel igaz hogy lehet munkát találni, de lényegesen kevesebbért sztem mint amint az átlag egy mérnöki fizetésnek gondol. Szimplán az anyagi illetve karrier lehetőségeket tekintve az infós, mechatronikai,villamos, gépész mérnök szakokon kívül a többi saját véleményem szerint sajnos anyagilag kevésbé megbecsült, még ha netán melót találni is velük. Agrár, épìtő-épìtész, közlekedés, környezet meg hasonló mérnök szakokra énnem mennék. Persze ez én vagyok, te dönts meglatasod szerint
2022. okt. 11. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
60%

Nem éri meg ez a szak, nehogy elvégezd, én itt végeztem el a MÁVhoz mentem most nem írtam el 220 nettót keresek, a suliban több végzett, tanult utána más szakmát és Ausztriába átjár dolgozni. Tudok olyat aki takarítóként dolgozik és úgy jár ki.



Nálunk csak a fanatikusok, illetve akiket a szülők tudtak lakással, pénzel támogatni azok maradtak a közlekedésmérnökön. Sajnos a fizetések, mind a volánbusznál, mind a MÁVnál siralmasak. Oda jutottunk, hogy egy 8 osztályos többet keres Győrben, képzettség nélkül mint az állami szférában egy diplomás.



Én is bánom erre a szakra mentem, nem tudok belőle megélni, otthon lakok a szüleimnél, sajnos ez diploma is olyan mint a tanári, megélhetés sajnos nincs belőle. Nem is csodálom, egyre kevesebben választják ezt a szakot.

2022. okt. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyiket se ajánlom. Felvi.hu adott szak szakleírásában a végzés utáni kilátások fülben vannak statisztika szerinti fizetések. Nézd meg ennek a két szakmának ezen adatát és hasonlítsd össze őket más mérnöki területével. Rajossz, hogy miért is nem ajánlják ezeket.
2022. dec. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!