Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyiket érdemesebb csinálni...

Melyiket érdemesebb csinálni pc vásárlásnál. Bemenni a boltba és megvenni egy kész gamer gépházat vagy megépített-ni kiválasztott alkotókból . Anyagilag melyikkel jár jobban az ember?

Figyelt kérdés
Vagy ugyan azon az áron erősebbet lehet építeni ? Illetve geforce gtx 1060 és 1080 között mekkora különbség észlelhető akinek van annak bevált? Ez a két videokártyán gondolkodom de nagy ár különbség van köztük azért

2017. okt. 16. 00:48
 1/9 msanya7 válasza:
Én magamnak raktam össze a gépet mert bármilyet néztem nem felelt meg az elvárásaimnak, szerintem az az előnye hogy ha te állítod öszze akkor személyreszabhatóbb. De kb ugyanannyiba kerül.
2017. okt. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 msanya7 válasza:
Nekem egy 6 gb-os 1060-am van, én meg vagyok vele elégedve, persze egy 1080 sokkal jobb
2017. okt. 16. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Elsőt nem értem, ha magadnak rakod össze jóval olcsóbban jössz ki ugyanolyan alkatrészek mellett. Ha van rá keret akkor mindenképp 1080, de egy 1060 6gb is teljesen jó.
2017. okt. 16. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Legjobb ha magadnak rakod össze, vagy ha te nem tudod de van ismerős. Anyagilag is ez éri meg jobban, meg minőségileg is.
2017. okt. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
És nem fenyeget az a veszély, hogy aránytalanul összerakott konfigot veszel. Na és a legfontosabb a tápegység, mert az előre összeszerelt gépekben minősíthetetlenűl gagyi tápokat pakolnak. (Az esetek 90%-ában.)
2017. okt. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Shaddark ***** válasza:

Az esetek legnagyobb százalékában ha magadnak rakod össze jobban jársz.

Azonban vannak néha akciók, amikor pl. nem.


Ha eredeti Windowst szeretnél akkor sem biztos hogy úgy jössz ki jobban.


És vannak már ilyen gépösszerakó opciók amikor a webáruházban magadnak állítod össze virtuálisan, majd a boltosok fizikailag, ez nekem szimpatikus szolgáltatás.

Már csak azért is mert weben keresztül érdemesebb vásárolni az elállás lehetősége miatt. - Nem tudnak rádsózni hibás vagy nem megfelelő alkatelemeket, pixelhibás monitort... ... ...

2017. okt. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Magadnak összerakni, de ha mondasz egy keretet, akkor segítünk itt is szívesen összeírni, hogy miket vegyél.


Meg ugye legyenek reálisak a vágyak, tehát ha azt mondod, hogy 200-250 ezred van gépre, akkor lehet nem fog beleférni a GTX 1080.

2017. okt. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is azt ajánlom, mindenképp magadnak rakd össze a gépet. Sokkal jobb érzés, ha magad raktad össze, tudod, hogy mi van benne, és ha valami meghibásodna, magad is tudod kicserélni, így a szervízköltségektől is elesel (a gyári összerakott gépekben tényleg szar a Táp, mindenképp egy jobbat kell beletenni).


Nem kell mindig nagyban gondolkodni, én 3 éve kezdtem egy 2500-val és egy 750-el benne 4 giga pici rammal. Évek alatt mindig hozzátettem/lecseréltem. Jelenleg Ryzen 1700/16 GB RAM, ROG strix 1080 ti, 500 GB 960 EVO és egy 140 HZ-es monitor van mellé. Egy ilyen gép szép, és jó, és drága... nem kell ezzel kezdeni, kezdheted kcsiben, I3 vagy ryzen 1500 meg egy 1050TI vagy 1060, és majd később fejlesztgeted.


Egy szó mint száz... szereld magad, te is jobban fogod élvezni :)

2017. okt. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Attol félek,hogy 300-400.000 ft buildel félnék hozzá nyúlni magam , mivel magam még sosem csináltam, van általában olyan lehetőség hogy én rendelgetek elő vagy előbb megmutatom egy szakembernek és szerinte minden kompatibilis és össze is szereli , de egyszerűen az előre összerakott pc-t nem akarok venni, mivel általában nem azzal kötnék kompromisszumot amivel ők szoktak
2017. nov. 6. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!