Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért lehet az, hogy jobban...

Miért lehet az, hogy jobban tudok koncentrálni a tanulásra, ha épp az egyik kedvenc rajzfilmem, rajzfilmsorozatom megy mellettem?

Figyelt kérdés
Már huszonéves vagyok amúgy. Ezt már akkor is érzékeltem, amikor elkezdtem rajzfilmek mellett tanulni általános iskola felsőben, gyorsabban és könnyebben tanultam. Foglalkozás szintjén is érdekel egyébként az animáció, de van ennek ebben valami jelentősége?
2010. szept. 27. 00:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem már megszoktad. Meg sokan vannak úgy, hogy valami ilyen körülmény mellett jobban tudnak figyelni. Engem pl frusztrál, ha nem szól a zene, mikor dolgozok, egyszerűen képtelen vagyok akkor figyelni. Akármilyen zene, csak szóljon valami a háttérben.

Vagy pl ismertem valakit, aki a suliban csak akkor tudott figyelni, ha hátul ült. Szóval szerintem ezek ilyen szokás dolgok, másrészt meg pszichés is, egyszerűen nyugodt vagy, ha ott van az a körülmény, amit megszoktál.És akkor fogékonyabb vagy.

2010. szept. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
hasonló cipő...én is a szokások rabja lettem már egy ideje. hiába van a házban 3 szoba,csak és kizárólag a folyosón tudok igazán tanulni.pedig nem is vagyok egy hülye gyerek:D
2010. szept. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!