Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mikor kaphat valaki tanár...

Mikor kaphat valaki tanár (tanárnő, tanár úr) megszólítást?

Figyelt kérdés
Tehát azt gondolom, hogy ha valaki elvégez, egy főiskolát, egyetemet, az adott szakon, de pl. akinek van egy középfokú nyelvvizsgája és elkezd mondjuk ovisokat tanítani, vagy pl. egy gépjármű oktató (egyik munkát sem becsmérelni akarom) vagy bármi más pár hónapos, esetleg 1-2 éves tanfolyammal ugyanúgy megillet bárkit ez a megszólítás?
2010. szept. 27. 10:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Azt szokás Tanárúrnak, Tanárnőnek tanítani, aki tanít valamit. Pl Az asztalos szakoktatót, akinek "csupán" egy szakmunkásvizsgája, mestervizsgája van meg érettségije, ugyanúgy annak illik szólítani.
2010. szept. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Normális körülmények között nem lehet középfokú nyelvvizsgával meg egy-két éves tanfolyamokkal tanítani, azok az idők már lejártak. A gépjármű oktatót, pláne a gyakorlaton nekem furcsa tanár úrnak szólítani, inkább vagy Kovács úrnak vagy ha lazább, a keresztnevén szólítanám. A szakoktatók nem tudom, hogy működnek, de szerintem manapság nekik is kell, hogy valamilyen pedagógiai és szakmai végzettségük legyen, főiskolán van szakoktatóképzés.
2010. szept. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A szakoktatóknak csak mestervizsga kell és az érettségi. Szerinted van ács tagozat a főiskolán?
2010. szept. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!