Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A tanár utána tud nézni a...

A tanár utána tud nézni a hallgató teljesítményének?

Figyelt kérdés
Az egyetemen, ahova járok, már nincs index, elektronikus leckekönyv van. A kérdésem az lenne, hogyha vizsgázok egy tanszék tárgyából, egy tanárnál, és ha őt nagyon érdekli, hogy más tantárgyból milyenek a jegyeim, utána tud járni? Vagy ha az oktatói neptunjába belép, akkor megtudja nézni a többi jegyem? Vagy csak az általa "képviselt" tanszék tantárgyaira kapott jegyeket látja?
2011. okt. 30. 20:15
 1/7 anonim válasza:
Ez érdekes kérdés, bár nálunk ETR van (szerintem ez u.a. mint a neptun, a személyiségi jogok miatt úgy gondolom, hogy nem tudja megnézni más tárgyak jegyeit.
2011. okt. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És ha bemegy a tanulmányi osztályra, akkor joga van kérni az ügyintézőt, hogy adjon ki hallgatóról információt? Furcsa, hogy semmilyen szabályzatba nem szerepelnek ezek a dolgok. Mert míg index volt, a tanár láthatta ott a hallgató jegyeit... De vajon így elektronikusan?
2011. okt. 30. 20:25
 3/7 anonim válasza:
Ebben biztos vagyok, hogy nem. Hiszen ő hamadik félnek számít, az egyetem pedig nem adhatja ki harmadik félnek a te tanulmányi adataidat. Nekünk a beiratkozásnál mondták is, hogy pl. szülő hiába érdeklődik nem mondhatnak neki semmit rólad.
2011. okt. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egész biztos, hogy nem tudja. Tapasztalatból tudom.

Az indexben lapozgathat (ha ugyan akar), de nálunk senki sem mert lapozgatni, pedig sok tuskó volt.

Az elektronikus rendszernek az előnye pont ez: semmit sem tud a vizsgázóról, csak amit akkor teljesít és amit a félévben látott tőle.

2011. nov. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi! Akkor a neptunba a tanár a SAJÁT tárgyát látja, vagy max még az általa képviselt tanszék tárgyait, ugye?

Amúgy, azért parázok, mert egyik előadáson egy tanár a személyiségi jogokról beszélt épp, és a tanulók adatairól. És annyit mondott, hogyha ő kiváncsi lenne, pl egy hallgatónak az adószámára, vagy személyi igazolvány számára, akk simán mehetne az ügyintézőkhöz, és kikérhetné, mert nem küldenék el, mivel ő tanár. Ezért kezdtem el gondolkodni, h vajon egy tanuló eredményeivel akkor mi a helyzet

2011. nov. 1. 11:22
 6/7 anonim ***** válasza:

igen, csak a saját tárgyát látja, más tárgyakat nem.

Azt megnézném, hogy adnának-e ki adatokat. Szerintem biztosan nem.

2011. nov. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk ETR van. Néztem már bele oktatói felületbe, és abban a tanár csak a saját tárgyait látja, semmi mást.
2015. aug. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!