Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Okok hogy átmenjek katolikusró...

Okok hogy átmenjek katolikusról református hittanra?

Figyelt kérdés

Egy egyházi iskolába járok és református hittanra járok de személyes okok végett át szeretnék menni katolikusra. Viszont komoly indok kell.

Tudnátok segíteni?



2022. okt. 11. 11:36
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Mondd azt, hogy àtkereszteltetted magad reformátusra. Ez nem elég indok?
2022. okt. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert az a személyes ok nem komoly indok?
2022. okt. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A kerdés alatt pont az ellenkezőjét írod mint ami a fő kérdésben van. 😂😂
2022. okt. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Bocsi elírtam reformátusról katolikusra szeretnék😅
2022. okt. 11. 14:18
 5/10 anonim ***** válasza:
De mi a vallásod alapból?
2022. okt. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Prókátor ***** válasza:
100%
Mond azt, hogy személy szerint mélyen tiszteld Szűz Máriát, és különösen szívesen imádkozod a Rózsafüzért (momdhatsz más szentet is, de a Mária kultusz az egyik legbővebb és leg kiterjedtebb). A reformátusok nemhogy megengedik hogy átmenj, hanem küldeni fognak!
2022. okt. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
#6: 👍😁
2022. okt. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#6 😂😂

És azt is tedd hozzá, hogy előszeretettel IMÁDkozol az összes szenthez (itt a naptár összes nevét felsorolhatod), persze csakis “közbenjárásért”. Vallod a szentgyónást és a szentáldozás tanát, szeretnéd magadhoz venni az oltári szentséget (ahol ugye teljes hússá-vérré átlényegül az ostya és miután vége a misének szépen a taki néni felporszívózza az átlényegült morzsákat… ugye…), zsolozsmázni és gyónni fogsz, mert úgy kapnak a bűneid megbocsátást persze, ha az őszinte és szívből jövő megbánás mellett még a papnak is el kell mondanod, aki kiszab 15 üdvözlégy-miatyánkot és csak úgy lesz az jó….


Persze, most gúnyosnak hat az írásom (az is). De ezeket katolikusnak nevelt reformátusként mondom. De! Ha ezt kaptad, ebben teljesedik ki a hited és minden bizodalmad és erőd az Úrban, akkor persze (még ha nekünk reformátusoknak ez nem is járja) menj, majd meglátod.

2022. okt. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Őszintén, nem mindegy? 😅

Én mindkettőre jártam, de a katolikusban nem kellett aktívan részt vennem. (Sajna nem lehetett egyidőben megoldani ezért suli után kellett maradnom reformátusra)

A református sokkal lazább volt, meg megkíméltek a nagyon hihetetlen meséktől is, sokkal földönjáróbb volt a dolog, nem kellett templomba járni kötelezően, nem kellett minden étkezés előtt-után imádkozni, a tanár is emberibb volt, és ami a legfontosabb, nem kellett szobroknak, keresztnek és festményeknek erőszakkal imádkozni.

Szerencsére ez a bérmálkozás bohóckodás is elmaradt így, bár komoly falat volt konfirmálni az egész templom előtt, ahol valami 50 rámeső kérdésre kellett jól válaszolni :D


Tudtommal amúgy nem választás alapján dől el, azt csinálod aminek megvagy keresztelve. Ha egyik sem, akkor meg gondolom azt ami az iskola vallása is.

Bár én ha választhattam volna, egyiket sem csináltam volna.

2022. okt. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mostmár találtam jó okokat!😁
2022. okt. 12. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!