Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A gyerekeim református vallásu...

A gyerekeim református vallásuak de katolikus álltalános iskolába járnak ahol most kötelezni akkarják öket hogy a helyi katolikus templomba járjanak rendszeresen és elsőálldozásra készitik fel öket szülői bele egyezés nélkül. Hogy van ez?

Figyelt kérdés
Volt valaki ilyen helyzetbe?

2018. ápr. 2. 21:26
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
Ez a legnagyobb baj a vallásban hogy azt se tudod melyik dogmát kövesd /melyik a helyes pedig Jézus mikor a földön volt annyit mondott kövesd őt és élsz ő nem vallást alapitani jött a földre.
2018. ápr. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Hát, ilyenkor kell azt mondani, hogy megtagadom, mert a megtérésnek saját döntésnek kell lennie, nem kényszernek.
2018. ápr. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

de miért járnak katolikus iskolába, ha reformátusok?


nyilván, ha ez ekkora gond, akkor komolyan veszed a felekezetet - de akkor meg az első kérdés lép életbe.


utóirat: valami borzalmas a helyesírásod.

2018. ápr. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amikor jelentkeztetek erről nem beszéltetek? szerintem menj be és kérd meg hogy járhassanak ref. hittanra...
2018. ápr. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
9%

A katalikus egyház maga elég érdekes...

Én nem járatnám oda a gyerekemet az tuti... Szent háborúk, bűnök megtérítése pénzért, boszorkányüldözések, tudományok visszatartása és még lehetne sorolni.


Manapság is rohadt erőszakos ez egész gyülekezetük. Inkább vidd máshova.

2018. ápr. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Kötelezni nem kötelezhetik senkit elsőáldozásra. Én református iskolaba jártam és ott konfirmacio előkészítő volt, természetesen csak a reformátusoknak es az olyan érdeklődőknek, akik még nem voltak megkeresztelve, de a konfirmalni szeretettek volna. Ezen kívül a hittan is kulon volt, nem csak a reformatusoknak, de kulon a római es görögkatolikusoknak is. Beszéljen az igazgatóval, osztalyfonokkel! Ha nem rugalmasak es köteleznek minden gyermeket, akkor azt ajánlom keressen egy masik iskolát.

18L

2018. ápr. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!