Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sokan használják azt a kifejez...

Sokan használják azt a kifejezést, hogy "büfé-szak". Mégis melyik szakokat gondolja az az ember annak, aki ezt emlegeti és miért?

Figyelt kérdés
2010. szept. 27. 12:52
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

ma 14:39

Szerintem jobban keres mint egy osztrák takarító, arról nem is beszélve hogy nem fizikai munkát kell végezni és az sem utolsó szempont.

2010. szept. 27. 17:50
 12/15 anonim ***** válasza:
38%

Jól írják, tömören azokat szokták büfészaknak nevezni, melyek elég könnyen elvégezhetőek (pl. heti 12 órájuk van!), tömegesen jelentkeznek oda és jóval többen végeznek, mint amekkora a munkaerőpiaci igény rájuk.


A legtöbbször ezek a szakok tartoznak oda (de van pár egyetem, ahol azért komolyabban oktatják őket, de ezek általában a "kisvárosi" egyetemek kedvelt szakjai is; és főleg azok mennek ide, akiknek fingjuk sincs, hogy mihez akarnak kezdeni az életükkel, de középiskola után még nem akarnak dolgozni):


1 szakos tanár, filozófia, filológia, esztéta, etika, cociológia, ko-média, kereskedelem és marketing, turizmus és vendéglátás (nekem is van ismerősöm, aki ezen végzett és Görögországban dolgozik egy hotelben és jól is keres; amúgy pincér és bárpultos; azt döntsd el te, hogy ezért megérte-e főiskolára menni), andragógia, műv.szervező.


De ismétlem, nem mindenki lébecol, aki ezekre a szakokra jár, és lehet, hogy néhányan ezzel is "be fognak futni", de a nagy többség a Mekiben/Tescóban fogja végezni friss diplomásként.

2010. szept. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
35%
Én azt nem értem, az ide írogatók többsége honnan ilyen nagyon tapasztalt? A kérdést már eleve feles volt feltenni, mert már rengetegszer megkérdezték itt, és ugyanezeket a már ezerszer elpuffogtatott válaszokat is megadták. Igen, minden tiszteletem a végzős mérnök-hallgatóé. De azért, mert nekik kedvez a mostani gazdasági helyzet, nem csak övék a világ, és nem mindenkinek kell azt tanulnia. Nagyon sok olyan kérdés is: minek érdemes tanulni a mai világban? Amire te eléggé rátermett vagy... Elég sokszor jó helyen lenni, jó időben. Vannak komédiás ismerőseim, a csajszi már másodikas, de a helyi tévénél dolgozik. Egy másik ismerősöm, aki nem járt sose komm-ra - ő rádiónál dolgozik. Másik haverom, aki nem tudta mihez akar kezdeni, suli után elvégzett OKJ CNC-s képzést, és na puff, már munkát is talált, CNC operátor. Másik ismerősöm nagyon ütős portfólióval kiment Angliába, és designer, úgy, hogy semmilyen iskolába nem járt. Ezzel nem azt mondom hogy nem ér semmit a papír, de ha valaki nem hagyja magát, és van esze, tudja magát továbbképezni és feltalálni. Sajnos nem mindig jöhet be az élet, és persze nem mindenki fogja magát halálra keresni, és az álomszakmájában dolgozni. Szóval ezt a : "majd a büfében végzik, mert semmire se jók" általánosítást hadd cáfoljam, nem lenne helyes minden felsorolt szak hallgatóira kollektíven rásütni.
2010. szept. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
55%

előző: mint ahogy már előtted is írták, nem minden ilyen szakosra sütik rá a bélyeget, hanem a szakra, a képzésre, és az ott lébecolók nagy részére, akik kiteszik az ilyen szakokra járók zömét - simán lehetnek ezek mellett olyanok is, akik kellő elszántsággal, rátermettséggel és szerencsével sikeresek lesznek innen is, de ennek köze nincs az adott szakhoz, az adott szak elvégzése ehhez nem sokat járul hozzá, csakis a saját rátermettségük.


Komolyabb szakoknál - és itt most nem csak azokról van szó, amelyek nagyon keresettek, hanem azokról is, amelyekkel szintén nem könnyű elhelyezkedni, ellenben elvégezni sem - azért a szak elvégzése mégis ad valamit, egy valami kézzelfogható teljesítménynek a bizonyítékát, ami megkülönbözteti azoktól, akiknek nincs.

2010. szept. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
46%

"Jól írják, tömören azokat szokták büfészaknak nevezni, melyek elég könnyen elvégezhetőek (pl. heti 12 órájuk van!), tömegesen jelentkeznek oda és jóval többen végeznek, mint amekkora a munkaerőpiaci igény rájuk. "


Nem kötözködés, csak kíváncsi vagyok, ha még olvasod a kérdést. Neked hány órád van hetente? Másfél órás órákban gondolkodva.

2014. febr. 4. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!